Ulice Lipin zmienią się w plan filmowy. Ruszają zdjęcia do nowej produkcji

Niepowtarzalny klimat Świętochłowic przyciągnął już wielu twórców. Wśród nich znalazła się także młoda reżyserka z Piekar Śląskich. W jej najnowszej, krótkometrażowej produkcji, pojawią się także lokalne akcenty. Część scen powstanie dziś (28 listopada), na ulicach Lipin.

Facebook Natalia Nylec
Fiber

Akcja filmu Fiber toczy się w kilku miastach na Górnym Śląsku i Zagłębiu Dąbrowskim. Wśród nich jest m.in. Sosnowiec i Stadion Ludowy. Ponadto Orzesze, Łaziska i oczywiście Świętochłowice. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Natalia Nylec, absolwentka Gdyńskiej Szkoły Filmowej oraz Dokumentalistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Jest autorką reportaży emitowanych na antenie TVP. W opisie filmu, zamieszczonym podczas zbierania środków finansowych na jego powstanie (za pośrednictwem portalu zrzutka.pl) możemy przeczytać:

Nina w swoim piętnastoletnim rozedrganiu odbiera świat, jakby była pozbawiona warstwy ochronnej. Najbardziej chciałaby poczuć, że jest akceptowana i przynależy - dlatego służy do mszy i wiernie kibicuje ukochanej drużynie piłkarskiej. Kiedy kibice przeciwników profanują transparent, Nina wpada na pomysł spektakularnej zemsty. Kradnie jedną z liter tworzących napis nad stadionem rywali, co gwarantuje jej szacunek ekipy i serce Mateusza, w którym się podkochuje. Nina ma swój moment chwały. Krótki, bo za chwilę Mateusz okazuje się agresywnym dupkiem, a kibice rozpoczynają na nią polowanie. Nina ma tylko jedno wyjście. Dołączyć do rodziców, którzy właśnie udają się na autokarową pielgrzymkę do Rzymu...

Plan filmowy na Lipinach

Każda produkcja filmu wiąże się przynajmniej z drobnymi utrudnieniami dla mieszkańców. Podobnie będzie na części ulic w jednej z dzielnic. Już dziś (28 listopada) na ulicach: Mickiewicza (1-8), Krótkiej, Michalskiego, Moniuszki, Pieczki i Imieli, od godz. 13:00 do 22:00 będą trwały prace związane z powstaniem filmu krótkometrażowego. Twórcy przekazali informację o wyłączeniu z użytku części chodnika przy ul. Mickiewicza we wskazanych wyżej godzinach. Zgodnie z zapowiedzią, plan filmowy zostanie odpowiednio zabezpieczony.