Uratowali życie jedenastolatki. Dostali podziękowanie od jej matki

Dwoje policjantów ze Świętochłowic pod koniec kwietnia uratowało życie jedenastolatki, która chciała popełnić samobójstwo. Funkcjonariusz ściągnął dziewczynkę z torów, po których chwilę później przejechał rozpędzony pociąg. Do Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wpłynęło podziękowanie od matki jedenastolatki.

Świętochłowice policja

W piątek, 29 kwietnia 2022 r., dyżurny świętochłowickiej komendy policji otrzymał informację, że wzdłuż torów kolejowych idzie jedenastolatka, która chce popełnić samobójstwo. Dziewczynka planowała się rzucić pod nadjeżdżający pociąg.

Na miejscu natychmiast udali się dzielnicowy ze Zgody, sierż szt. Dawid Lewicki oraz policjantka z drogówki, sierż. Katarzyna Pieczonka. Po wiaduktem Drogowej Trasy Średnicowej zauważyli siedzącą przy torowisku dziewczynkę. Dzielnicowy widząc nadjeżdżający pociąg siłą ściągnął jedenastolatkę z torów.

- Nie było czasu na przemyślenia. W grę wchodziła tylko szybka reakcja, dzięki której nie doszło do tragedii – relacjonowali policjanci.

„Policjanci wykazali się bohaterską postawą”

Postawa świętochłowickich policjantów został doceniana przez matkę dziewczynki. W liście do Komendanta Wojewódzkiego Policji podziękowała za ich szybką reakcję.

- Policjanci wykazali się bohaterską postawą, ściągając moje dziecko z torów i ratując jej życie, za co bardzo jestem wdzięczna – napisała.

Policjanci podkreślają, że każda sytuacja, w której uratują ludzkie życie, daje im ogromną satysfakcję. Z kolei każde przejawy uznania są dla nich bezcenne, bo świadczą o tym, że ich służba jest dostrzegana i doceniana.

Podziękowanie dla policjantów ze Świętochłowic
Podziękowanie dla policjantów ze Świętochłowic