Śmiertelny wypadek na skrzyżowaniu ulic Bytomskiej i Powstańców Śląskich

Kierowca samochodu dostawczego zginął w wypadku, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Bytomskiej i Powstańców Śląskich. 41-latek, skręcając, uderzył w tramwaj. Do szpitala trafił też motorniczy.

Do tragicznego wypadku doszło w piątek, 19 listopada 2021 r. ok. godz. 14.24. Kierowca samochodu dostawczego marki volkswagen, wykonując manewr skrętu w lewo, wjechał prosto pod tramwaj linii nr 7, który jechał do Bytomia.

Wypadek na skrzyżowaniu ulic Bytomskiej i Powstańców Śląskich

Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety, kierowcy mimo reanimacji nie udało się uratować. Jak udało nam się dowiedzieć - to 41-letni Ukrainiec.

- Nikt z pasażerów nie został poszkodowany. Motorniczy doznał urazów z powodu rozbitej szyby – mówi nam Andrzej Zowada, rzecznik prasowy Tramwajów Śląskich SA.

Ze względu wypadek na skrzyżowaniu ulic Bytomskiej i Powstańców Śląskich występowały spore utrudnienia na ulicy Bytomskiej. Obecnie droga jest już odblokowana.

Jak informuje policja, 19.11 ok. 14.30 dyżurny świętochłowickiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Bytomskiej i Powstańców Śląskich w Świętochłowicach. Ze wstępnych ustaleń wynika, ze kierujący VW skręcił w lewo w ulicę Powstańców Śląskich, wtedy doszło do zderzenia osobówki z tramwajem. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł 41-letni obywatel Ukrainy, kierujący samochodem. Obrażeń doznał również motorniczy oraz dwie pasażerki tramwaju. Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora.

czytaj więcej:

Policja (zdjęcie ilustracyjne)

14-latka potrącona na przejściu dla pieszych

Wypadek ul Bytomska Świętochłowice

Śmiertelny wypadek motocyklisty w Świętochłowicach

Wypadek Świętochłowice

Tir zawisł nad wiaduktem kolejowym na DTŚ w Świętochłowicach

Mieszkaniec Świętochłowic wpadł z narkotykami w Tarnowskich Górach

Świętochłowiczanin wpadł z narkotykami w Tarnowskich Górach

Był poszukiwany i sam wezwał służby

Był poszukiwany i… sam wezwał służby

Akcja Trzeźwość w Świętochłowicach

Akcja „Trzeźwość” w Świętochłowicach. Były trafienia

Świętochłowice poszukiwany

Napadł na pasażera tramwaju. Szuka go policja