Veni, vidi, vici! Sławomir Pośpiech jak Juliusz Cezar?

Wiceprezydent Sławomir Pośpiech dał się poznać ze swojego specyficznego poczucia humoru, które nie każdy z mieszkańców Świętochłowic rozumie. Tym razem zastępca Daniela Begera, komentując opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej dotyczącą budżetu miasta, użył słów Juliusza Cezara: veni, vidi, vici.

fot. FB/Sławomir Pośpiech - Wiceprezydent Świętochłowic
Sławomir Pośpiech i Daniel Beger

Veni, vidi, vici (przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem) – tymi słowami Juliusz Cezar przekazał senatowi rzymską wiadomość o swym zwycięstwie nad królem Pontu, Farnacesem II, w bitwie pod Zelą (47 r. p.n.e.). Odnosiły się one do jej błyskawicznego zakończenia. Tylko jaką bitwę błyskawicznie wygrał Sławomir Pośpiech? Wspólnie z Danielem Begerem rządzi przecież Świętochłowicami już ponad trzy lata!

Wiceprezydent Pośpiech zdziwiony opinią RIO

Wiceprezydent Świętochłowic zacytował Juliusza Cezara komentując opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach w sprawie wykonania budżetu miasta za rok 2021. Ku wyraźnemu zdziwieniu wiceprezydenta, opinia ta, po raz pierwszy od lat, jest opinią pozytywną. - Bez zastrzeżeń, bez uwag. Nawet nie ma ostrzeżeń przed potencjalnymi zagrożeniami – napisał w mediach społecznościowych.

Wiceprezydent zastrzegł, że nie oznacza to, że nadszedł czas finansowej rozpusty i że nie można skończyć z wydawaniem publicznych środków w sposób racjonalny, gospodarny i oszczędny. Zaręcza, że teraz tym bardziej będzie zwracał uwagę na każdą wydawaną złotówkę.

Prezydent Beger też się cieszy

Opinię RIO skomentował także prezydent Świętochłowic. W tym przypadku jednak zaskoczenia nie było, a Daniel Beger napisał na Facebook’u wprost, że z taką sytuacją finansową powinien się witać na początku i żegnać na koniec swojej kadencji każdy dobry zarządca.

Do kolejnych wyborów samorządowych pozostało jeszcze co prawda 1,5 roku lub nawet 2 lata, jednak obecny prezydent już ogłosił na swoim oficjalnym profilu, w jakim stanie pozostawi finanse miasta. - Gwarantuję też, że w takim stanie pozostawię budżet następcy, by już nigdy miasto nie traciło ani chwili na gonienie sąsiadów oraz na dalszy rozwój – czytamy opublikowanym poście.

czytaj więcej:

Spolki

Kto jest kim w radach nadzorczych miejskich spółek

Świętochłowice domki fińskie

Prezydent Beger: Określenie „kłamca” przyjmę z pokorą

Daniel beger i bartosz karcz

Echa sesji absolutoryjnej. Karcz rozegrał Begera

Daniel Beger prezydent Świętochłowic

Daniel Beger bez wotum zaufania, ale z absolutorium

Daniel Beger

Prezydent Daniel Beger po raz drugi bez wotum zaufania

Jacek Kamiński

Zmiana w miejskich spółkach. MPGK i MPUK mają nowego szefa

DSC00897

Wiceprezydent S. Pośpiech na półmetku: Liczą...