W Lipinach powstanie nowy budynek przedszkola. Ma być gotowy już w przyszłym roku

Na taką wiadomość, mieszkańcy Lipin (choć nie tylko) czekali od dawna. W Urzędzie Miejskim w Świętochłowicach podpisano umowę, dzięki której - już w przyszłym roku, najmłodsi będą mogli korzystać z zupełnie nowej przestrzeni.

Porozumienie, zawarte 18 kwietnia 2024, dotyczy wykonania projektu, a dalej - zupełnie nowego budynku dla społeczności Przedszkola Miejskiego nr 7. Placówka działająca przy ul. Bolesława Chrobrego 6, najlepsze lata (oczywiście w ujęciu wizualnym) ma już dawno za sobą. Nową inwestycję realizować będzie ta sama firma, która odpowiada za budowę hali sportowo-widowiskowej na terenie OSiR Skałka. To Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A.

Zgodnie z założeniem, w ramach projektu ma powstać nowoczesna przestrzeń, która pomieści aż 9 oddziałów przedszkolnych dla 225 dzieci oraz 2 specjalne oddziały, w których opiekę w ramach klubu dziecięcego ma znaleźć aż 30 dzieci do lat 3. Wspomniane, żłobkowe oddziały - działalność w nowopowstałym budynku mają rozpocząć już w styczniu 2025. Z kolei od września 2025 uruchomionych zostanie 6 oddziałów przedszkolnych. Pozostałe 3 mają dołączyć już w 2026 roku.

Nowe przedszkole, oprócz bezpiecznej, kolorowej, ale przede wszystkim estetycznej przestrzeni, ma być oczywiście energooszczędne. Wizualizacja projektu zakłada także powstanie licznych atrakcji, z których najmłodsi korzystać będą na świeżym powietrzu.