W piątek, 24 czerwca, rozpoczynają się Dni Świętochłowic. W planach jest dużo muzyki, ale będą też inne atrakcje

Dni Świętochłowic odbędą się już w ten weekend. Jak miasto świętować będzie swoje 75-lecie? W planach – przede wszystkim koncerty, ale nie zabraknie też atrakcji dla dzieci. W piątek gwiazdą będzie O.S.T.R., który wystąpi na scenie w Parku Jordanowskim.

Krystian Niedbał (Facebook/ O.S.T.R.)
O.S.T.R. wystąpi w Świętochłowicach

Dni Świętochłowic 2022 odbędą się 24, 25 i 26 czerwca. W piątek i sobotę wszystkie wydarzenia zaplanowano w Parku Jordanowskim, a w niedzielę świętowanie przeniesie się na Skałkę. W Parku Jordanowskim głównie brzmieć będzie muzyka, ale pojawią się atrakcje dla najmłodszych, nie zabraknie także punktów gastronomicznych.

Piątkowe wydarzenia w Parku Jordanowskim, które upłyną pod znakiem rapu i hip-hopu, rozpoczną się o godzinie 17.30. Gwiazdą będzie Adam Ostrowski, czyli O.S.T.R. Pochodzący z Łodzi raper, muzyk, kompozytor i producent muzyczny jest pięciokrotnym laureatem nagrody „Fryderyka”. Na scenie pojawią się też inni artyści. W sobotę – jubileusz 25-lecia zespołu Kindla. Pojawią się goście specjalni, między innymi Halina Mlynkova, zespół Tulia czy Rafał Brzozowski.

Niedzielna impreza przeniesie się na Skałkę i będzie przebiegać w śląskich klimatach pod hasłem „Muzyczne spotkania sąsiadów z Radiem Silesia”. Na scenie pojawią się m.in. Szwagier Damian, Tim Fabian czy Arkadia Band. Dodajmy, że wszystkie koncerty są bezpłatne.

Program Dni Świętochłowic 2022

Piątek, 24 czerwca, Park Jordanowski, godz. 17.30
O.S.T.R.
Tabu
Kamila Krawczyk
Tukej
Dejlu
Cham Pion
Dono

Sobota, 25 czerwca, Park Jordanowski, godz. 18.00. Koncert jubileuszowy z okazji 25-lecia zespołu Kindla. Goście specjalni:
Halina Mlynkowa
Tulia
Three of us
Agnieszka Adamczewska
Rafał Brzozowski
Yulia Belei

Niedziela, 26 czerwca, Skałka, godz. 17.30. Muzyczne spotkania sąsiadów z Radiem Silesia. Wystąpią:
Szwagier Damian
Tim Fabian
Alina Trzeciak-Taryma
Arkadia Band