W Świętochłowicach może być niebiesko! Czy Ruch awansuje już dziś?

Już dziś możemy być świadkiem wielkiego świętowania kibiców "Niebieskich", także w Świętochłowicach, gdzie jest ich cała rzesza. Aby jednak móc otworzyć szampany, Ruch musi co najmniej zremisować na stadionie przy Cichej 6, w meczu z rezerwami Miedzi Legnica.

Ruch 2021 05 19 124115
Do końca rozgrywek w 3. grupie 3. ligi pozostały jeszcze cztery kolejki. Ruch Chorzów przed spotkaniem z Miedzią Legnica ma 12 punktów przewagi na drugą w tabeli Polonią Bytom, która teoretycznie może odebrać Niebieskim awans.

Do awansu Niebieskim wystarczy remis

Żeby świętować awans już 2 czerwca 2021 r. wystarczy, że Ruch Chorzów zremisuje z Miedzią II Legnica. Niebiescy będą mieć wtedy 87 punktów. Jeśli Polonia Bytom, która też gra w środę, wygra będzie ich miała 77. W trzech ostatnich kolejkach może zdobyć maksymalnie 9 punktów, więc nie będzie miała szans dogonić Ruchu Chorzów.

Gdyby Niebiescy przegrali, a Polonia wygrała, to ma szanse wyrównać. Wtedy jednak decydować będzie korzystniejsza różnica bramek we wszystkich spotkaniach całego cyklu rozgrywek. Na ten moment zdecydowanie lepiej w tym przypadku wypada Ruch Chorzów.

Na Cichej szykuje się feta?

Mecz Ruchu Chorzów z Miedzią II Legnica rozpoczyna się o godz. 18.00, ale klub z Cichej zachęca kibiców przy przyszli wcześniej i… zostali dłużej. Już od godz. 16.00 czynna będzie strefa gastronomiczna, która pozostanie otwarta po ostatnim gwizdku.

- Dlatego zachęcamy do pozostania na Cichej po zakończeniu meczu. Mamy nadzieję, że dziś będzie okazja do wspólnego świętowania – czytamy na klubowej stronie.

Klub prosi, by nie wbiegać na murawę

Na Cichej proszą także, by w przypadku przypieczętowania awansu Ruchu Chorzów do 2. ligi kibice – w porywie emocji i radości - nie wbiegali na murawę po końcowym gwizdku. Jest to traktowane jako przestępstwo, za które grożą konsekwencje dla klubu oraz dla sprawcy.

- Zależy nam, byśmy wszyscy mogli spotykać się na Cichej na kolejnych meczach, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że tak długo czekaliśmy na Wasz powrót na trybuny – mówią w klubie.

Po końcowym gwizdku piłkarze tradycyjnie podejdą pod „młyn”, „dziesionę” i sektor rodzinny. Będzie więc okazja do wspólnego świętowania.

fot. Ruch Chorzów