W związku z podpisaniem porozumienia w Świętochłowicach powstanie velostrada

Władze Świętochłowic podpisały się pod porozumieniem w sprawie budowy ok. 120 km velostrad, czyli szybkich dróg rowerowych na obszarze Metropolii GZM. Inwestycja sprawi, że w mieście powstaną 3 km trasy rowerowej.

UM Siemianowice Śląsk
Velostrada w Siemianowicach Śląskich
Pierwotne koncepcje omijały niestety Świętochłowice. Ostatecznie, dzięki zaangażowaniu pracowników Wydziału Infrastruktury Drogowej, przebieg trasy został zmieniony i uwzględnia nasze miasto. To ważne, gdyż wpłynie na rozwój ścieżek rowerowych w Świętochłowicach, ale również pozwoli sięgnąć po finansowanie metropolitalne – podkreśla wiceprezydent Sławomir Pośpiech.

Szybkie drogi rowerowe połączą Metropolię

Aktualne plany zakładają połączenie velostradami miast Metropolii od Katowic, przez Chorzów, Świętochłowice, Rudę Śląska, Zabrze aż do Gliwic. Planowana trasa będzie przebiegać od granic z Chorzowem korytem Rawy, a następnie ulicami: Żołnierską, Katowicka, Wojska Polskiego, Śląską, Zieloną i ponownie Wojska Polskiego do Granic z Rudą Śląska.

Powstaną również miejskie ścieżki

Jeszcze w tym roku powstanie odcinek wzdłuż budowanej ulicy Zielonej, dosyć szybko również powinien powstać odcinek wzdłuż Śląskiej do Ronda Jana Pawła II. Ulica Katowicka to przede wszystkim inwestycja związana z Centrum Przesiadkowym, którego projektowanie jest na ukończeniu, a budowa wraz z nowym tunelem pod linią kolejową czeka na uruchomienie finansowania ze środków z Unii Europejskiej – tłumaczy wiceprezydent.

Budowa pierwszych velostrad rozpocznie się w 2023 roku, a kolejnych w 2024 roku. Ponadto miasto planuje również budowę we wszystkich dzielnicach miejskich ścieżek rowerowych.

czytaj więcej:

Świętochłowice ul Katowicka

Kolejne prace na ul. Katowickiej w Świętochłowicach

Swietochlowice ulica katowicka

Metropolitalne wsparcie dla inwestycji w Świętochłowicach

Świętochłowice Nowe osiedle przy ul Śląskiej

SIM Śląsk zbuduje blisko 150 mieszkań w Świętochłowicach

Skrzyżowanie ul Łagiewnickiej z ul Bieszczadzką zamknięte

Nowe utrudnienia na ul. Łagiewnickiej

Lipiny wieczorka

Skatepark w Lipinach w zawieszeniu

Kasowniki

Automaty biletowe w autobusach i tramwajach ZTM

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo