Wielki sukces dwóch świętochłowickich szkół. Otrzymają po 5 tysięcy na sprzęt sportowy, dzięki wygranej w konkursie podczas Memoriału na Stadionie Śląskim w Chorzowie

Warunkiem wygranej podczas tegorocznego Memoriału Kamili Skolimowskiej było stawienie się na stadionie w liczbie 300 osób i podanie hasła. To udało się dwóch szkołom ze Świętochłowic: Zespołowi Szkół Ogólnokształcących (czyli Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. J. Kukuczki oraz II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. M. Reja) oraz Szkole Podstawowej nr 2. To wielki sukces obu społeczności szkolnych! Dzięki temu uczniowie będą mogli korzystać z nowego sprzętu sportowego.

W pierwszy wrześniowy weekend na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbył się Memoriał ku czci Kamili Skolimowskiej. Zgromadził on wiernych kibiców lekkoatletyki, ale i okolicznych mieszkańców. W czasie tego wydarzenia można było wziąć udział w specjalnym konkursie, którego nagrodą było wsparcie finansowe (w wysokości 5 tysięcy złotych) na zakup sprzętu sportowego.

Na stadionie spotkały się całe rodziny, klasy, sąsiedzi i znajomi, mali i więksi. Podczas gorącego dopingu podziwiano najlepszych lekkoatletów. Dzięki dużej frekwencji i zaangażowaniu wielu osób dwie szkoły w Świętochłowicach mogą świętować wygraną. 300 osób to naprawdę spora liczba, tym bardziej obie szkoły mogą być dumne z tak wspaniałej społeczności, która ich wspiera. Brawo dla ZSO i SP2!