Wielkie zmiany w „Kochanie”. W I LO w Świętochłowicach w nowym roku szkolnym będzie nowa dyrekcja

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Świętochłowicach po wakacjach zaszły spore zmiany personalne. Dyrektora szkoły - pana Mariusza Szeremetę zastąpi pani Jolanta Daniluk. Oprócz tego zmieni się osoba na stanowisku wicedyrektora.

Były dyrektor I LO pan Mariusz Szeremeta (także trener piłki siatkowej klas sportowych) kończy długoletnią pracę dla świętochłowickiej oświaty. Obejmie stanowisko wizytatora ds. nadzoru edukacji w śląskim Kuratorium Oświaty.

Nowe stanowisko dyrektora liceum objęła pani Jolanta Daniluk (ucząca języka niemieckiego). Z kolei wicedyrektorem została pani Hanna Warwas (nauczyciel języka angielskiego), zastępując przechodzącą na emeryturę panią Dorotę Gurgul (nauczyciel języka polskiego).

„Ten lingwistyczny tandem będzie dbał o rozwój szkoły i organizację pracy przez najbliższe lata, a na tej nowej drodze powitali obie panie reprezentanci Rady Młodzieżowej. Pani dyrektor został powierzony symboliczny klucz do szkoły, żeby poczuła się już pełnoprawnym jej opiekunem” – czytamy na stronie I LO w relacji z 1 września.

Podczas uroczystości nie zabrakło także emerytowanych dyrektorów liceum: pani Cecylii Chimiczewskiej, pana Grzegorza Jelonka oraz pani Doroty Gurgul. Był czas na przywołanie w pamięci wielu wspomnień, a także składanie życzeń dla uczniów rozpoczynających naukę. W tym roku szkolnym otworzono trzy nowe klasy. Są nimi: pedagogiczno-psychologiczna, ogólna oraz dwujęzyczna.

Podsumowaniem uroczystości były słowa Wojtka Broma, przewodniczącego Rady Młodzieżowej, który życzył uczniom i nauczycielom, aby ten rok był spędzony w całości w szkolnych murach, a nie przed ekranem komputerów. Dołączamy się do tych słów i życzymy całej kadrze pedagogicznej oraz uczniom wielu szkolnych sukcesów i pomyślności.

czytaj więcej:

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Odsłonięcie muralu w SP nr 1 w Świętochłowicach

SP nr 1 w Świętochłowicach z nowym muralem

Świętochłowice ul Katowicka

Prace na torowisku w Świętochłowicach. Zmiany w komunikacji

Świętochłowice: Próbowała przekupić policjantów

Chciała przekupić policjantów, by uniknąć aresztu

Świętochłowice Defibrylator w Złotej Jesieni

Defibrylator w DPS „Złota Jesień” w Świętochłowicach