Władze Śląska w Nadrenii Północnej-Westfalii. Chcą współpracy

Przedstawiciele władz woj. śląskiego wizytują w Nadrenii Północnej-Westfalii. Celem wizyty jest podpisanie Wspólnego Oświadczenia o współpracy i dalszym rozwoju przyjaznych stosunków. – Współpraca z Nadrenią Północną-Westfalią to dla nas jeden z priorytetów w polityce międzynarodowej – przyznaje marszałek.

Władze Śląskaw Nadrenii Północnej-Westfalii. Chcą współpracy

Celem wizyty jest podpisanie Wspólnego Oświadczenia o współpracy i dalszym rozwoju przyjaznych stosunków pomiędzy Województwem Śląskim i Nadrenią Północną-Westfalią. Jest on jedynym regionem Republiki Federalnej Niemiec, z którym Śląsk posiada formalną współpracę.

– Współpraca z Nadrenią Północną-Westfalią to dla nas jeden z priorytetów w polityce międzynarodowej. Chcemy umocnić nasze relacje, oparte na wzajemnym szacunku i uczyć się od siebie nawzajem, korzystać ze swoich doświadczeń, szczególnie w zakresie transformacji. To także doskonała okazja dla naszych przedsiębiorców, by mogli konkurować na europejskim rynku, a dla naszych partnerów z Niemiec możliwość poznania naszych najmocniejszych stron i atutów – tłumaczył marszałek Jakub Chełstowski.

Delegacja ze Śląska wizytuje w Nadrenii Północnej-Westfalii

W pierwszym dniu wizyty delegacja, w skład której wchodzą marszałek Jakub Chełstowski, wicemarszałek Wojciech Kałuża oraz przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego, Jan Kawulok, w Dusseldorfie spotkali się z Jakubem Wawrzyniakiem, konsulem generalnym RP. Delegacja wyjechała także do Centrum Ogniw Paliwowych w Duisburgu oraz przeprowadziła rozmowy z NRW Global Business. Doszło także do spotkania z dyrektorem zarządzającym Agencją Przyszłości Rewiru Reńskiego Bodo Middeldorfem, podczas którego prowadzili rozmowy na temat stworzenia struktur i rozwoju strategii w regionie transformacji.

czytaj więcej:

UM Świetochłowice

Gmina pozywa byłego rzecznika Urzędu Miasta

Świętochłowice domki fińskie

Prezydent Beger: Określenie „kłamca” przyjmę z pokorą

Urząd Miejski w Świętochłowicach

Kolejne rezygnacje w Świętochłowicach

Daniel Beger i Jakub Chełstowski

Śląski PiS zakończył współpracę z Danielem Begerem. Sprawdź

Radni

Nie będzie podwyżki podatków. Prezydent poległ po raz trzeci

Umws20210629 efp kp tz032

Europejskie Forum Przyszłości 2021 w październiku na Śląskim

Bartosz karcz

Metamorfoza radnego Karcza? Poszedł do...