Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Świętochłowicach pomagają libańskim dzieciom. Uszyli misie, które trafiły do Bejrutu

Grupa wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi w Świętochłowicach pomaga poza granicami Polski. Oprócz zebranych środków pieniężnych, uszyli misie breloczki, które otrzymały dzieci mieszkające w Bejrucie.

Wolontariusze z SP17 szyją misie

W czerwcu gościem szkoły była Pani Magdalena Sontag, która przedstawiła wolontariuszom należącym do Szkolnego Koła Wolontariatu sytuację dzieci w Syrii i Libanie. Opowiedziała o historii niedźwiedzia Wojtka, do którego nawiązuje akcja szycia misiów.

„Wojtek pomaga” jest projektem Stowarzyszenia „Dom Wschodni – Domus Orientalis” skierowanym do dzieci i młodzieży. Z jednej strony oparty jest o program edukacyjny, z drugiej zaś o działania aktywizujące. Ma nie tylko nieść ze sobą treści merytoryczne, ale mobilizować do działania.

Pani Magdalena Sontag prowadziła warsztaty dla libańskich dzieci poszkodowanych w wyniku wybuchu, który miał miejsce w 2020 roku. Dzięki zaangażowaniu dzieci i rodziców udało się pomóc dwóm dziewczynkom. Zebrane przez uczniów środki, zostały przeznaczone na zakup wyprawek szkolnych dla dwóch dziewczynek. Angelina i Katarina mają 4 i 5 lat. W wyniku wybuchu straciły ojca oraz dwóch wujków, którzy byli strażakami i zginęli jako pierwsi w akcji gaszenia silosów z saletrą amonową.

Wolontariusze wykonali także misie breloczki, które w sierpniu trafiły do dzieci w Bejrucie.

czytaj więcej:

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Lockdown

Lockdown w Świętochłowicach. Sprawdź, co jest...

Polixcja

Włamali się do myjni i ukradli pieniądze. Czy...

Chorzow

Centralne Biuro Śledcze przeszukuje dom...

Spoldzielnia

Spółdzielnia Mieszkaniowa może mieć kłopoty....