Wpadł, bo nie miał maseczki. Policjanci ze Świętochłowic zatrzymali poszukiwanego

Miał być tylko mandat, a będzie odsiadka. 51-letni mieszkaniec Świętochłowic zwrócił uwagę dzielnicowych, bo przebywał w sklepie bez maseczki. Podczas legitymowania okazał się, że mężczyzna jest poszukiwany przez sąd.

KMP w Świętochłowicach
Policja kontrole

W miniony piątek, 7 stycznia 2022 r., dzielnicowi ze Świętochłowic rutynowo kontrolowali jeden z sklepów na terenie miasta. Sprawdzali m.in. czy przestrzegane są aktualne obostrzenia, które nakazują zakrywanie ust i nosa na terenie sklepu. Mundurowi zwrócili więc uwagę na jednego z mężczyzn, który nie nosił maseczki.

- Nie spodziewał się, że oprócz mandatu, który nałożyli na niego policjanci, wyjście do sklepu zakończy się zatrzymaniem i przewiezieniem go do aresztu. Podczas legitymowania okazało się, że 51-letni mieszkaniec miasta jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Chorzowie celem obycia kary pozbawienia wolności – czytamy w policyjnym komunikacie.

To nie jedyne tego dnia takie „trafienie” policjantów z patrolówki. W ich ręce wpadł także poszukiwany 42-latek ze Świętochłowic. Katowicki sąd wydał nakaz doprowadzenia mężczyzny do jednego ze śląskich aresztów, gdzie spędzi najbliższe 14 miesięcy.