Wyremontują ulice na Zgodzie i osiedlu Ustronie w Świętochłowicach

Dwie kolejne ulice w Świętochłowicach zostaną wyremontowane. To Dmowskiego na osiedlu Ustronie i Topolowa na Zgodzie. Inwestycje o łącznej wartości ponad 1,7 mln zł zrealizuje Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych. Podpisano już umowy w tej sprawie.

fot. Google
Świętochłowice Topolowa

Na ul. Dmowskiego zaplanowano modernizację infrastruktury pasa drogowego, w tym systemu odprowadzania wód opadowych oraz nowy parking. Całkowita wartość inwestycji przekracza 900 tys. zł brutto - 666 tys. zł pochodzi z Metropolitalnego Funduszu Solidarności, pozostała część środków z budżetu gminy. Prace powinny się zakończyć jesienią tego roku.

"Nadrabianie wieloletnich zaniedbań"

W tym samym terminie wykonawca ma zakończyć przebudowę ul. Topolowej. W ramach tej inwestycji, realizowanej w porozumieniu z Chorzowsko-Świętochłowickim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji, zostanie wyremontowana nawierzchnia jezdni oraz chodników. Pod nim przebiegać będzie zmodernizowana sieć kanalizacji sanitarnej. Wartość inwestycji to 860 tys. zł i jest ona finansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

- Dzięki wsparciu rządowemu oraz współpracy w ramach Metropolii GZM możemy wreszcie nadrabiać wieloletnie zaniedbania troszcząc się jednocześnie przede wszystkim o zwiększenie poziomu bezpieczeństwa świętochłowiczan i dostępność miejsc parkingowych, ale też o zakres prac podziemnych, które choć niewidoczne dla mieszkańców są niezwykle istotne dla funkcjonowania miasta – podkreśla prezydent Świętochłowic Daniel Beger, cytowany na stronie miasta.

W planach są kolejne remonty

W planach są też inne remonty na świętochłowickich drogach. Jak informuje Urząd Miejski chodzi m.in. o modernizację układu drogowego ulic Szczytowej i Sportowej w rejonie przebudowywanej ul. Łagiewnickiej w Świętochłowicach, przebudowę fragmentu (około 1,5 km) jezdni północnej DTŚ wraz z łącznicami z ul. Bytomską, budowę ul. Przemysłowej i rozbudowę ul. Zielonej. Miasto pracuje też nad projektem przebudowy skrzyżowania ul. Katowickiej z ul Wojska Polskiego. (tzw. Mijanka) oraz nad projektem przebudowy ul. Wyzwolenia.

czytaj więcej:

Zakończono drogowe remonty w świętochłowickiej Zgodzie

Zakończono drogowe remonty w świętochłowickiej Zgodzie

Kolejna świętochłowicka droga do remontu

Kolejna świętochłowicka droga do remontu

Świętochłowice Spacer literacki

Spacer literacki w Świętochłowicach

Świętochłowice gospodarka odpadami

W Świętochłowicach rosną opłaty za śmieci

Świętochłowice nowy naczelnik drogówki

Nowy naczelnik drogówki w Świętochłowicach

Dts

Zmiany w przepisach ruchu drogowego. To m.in....

Lokal lagiewnicka

Do wzięcia trzy lokale w Świętochłowicach