Wystartują kolejne remonty w Świętochłowicach. Umowy są już podpisane

Zapowiadają się kolejne inwestycje Świętochłowicach. Wczoraj podpisano umowę na rozpoczęcie przebudowy dotyczącej świętochłowickiej infrastruktury drogowej. Remont będzie dotyczył nawierzchni ulicy Dworcowej oraz tunelu łączącego Uroczysko z okolicami stawu Magiera.

Umowa MPUK remonty dworcowa

Choć w naszym mieście udało się już sporo inwestycji zakończyć, zawsze jest coś do zrobienia. Zwłaszcza, gdy chodzi o remonty dróg. I tak będzie tym razem, umowy na kolejne dwa zadania zostały zatwierdzone.

Ze strony świętochłowickiego magistratu dowiadujemy się, że wczoraj – 16 sierpnia – podpisano umowy dotyczące wykonania dwóch zadań: remontu nawierzchni ulicy Dworcowej oraz remontu przejścia podziemnego pod Drogową Trasą Średnicową przy ul. Harcerskiej.

Umowa została podpisana przez zastępcę prezydenta Sławomira Pośpiecha oraz Gerarda Glombika reprezentującego Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych. Będzie to kolejna umowa typu „in house”, gdzie samorząd zleci roboty miejskiej spółce bez organizowania przetargu.

Co zostanie zrobione?

Prace mają dotyczyć przebudowy ulicy Dworcowej na całej jej długości. Zostanie zdarta nawierzchnia i położona nowa wraz z podbudową. Ponadto wyznaczone zostaną miejsca do parkowania i wykonane zostanie malowanie. Przebudowa potrwa do sierpnia przyszłego roku.

Remont ulicy Dworcowej wpisuje się w projekt reorganizacji dzielnicy Centrum, gdzie w planach ma zostać wyburzone i przeniesione targowisko (w jego miejscu ma powstać skwer). Ponadto planuje się odmalowanie znaków czy dostosowanie kierunków do jazdy.

Remontu doczeka się także przejście podziemne pod Drogową Trasą Średnicową łączące Uroczysko z terenami stawu Magiera. Gruntowna przebudowa ma obejmować malowanie, naprawę wszelkich ubytków w tunelu i montaż nowego oświetlenia. Datę końca realizacji prac szacuje się nie dłużej niż połowa listopada 2021 roku.