Złapano złodzieja… odkurzacza. To recydywista

W ręce świętochłowickich policjantów wpadł 38-letni złodziej. Mężczyzna schował się na widok mundurowych, a ze sobą miał ukradziony… odkurzacz. Teraz przez kilka lat może sprzątać w więziennej celi.

fot. KMP w Świętochłowicach
Świętochłowice zatrzymany złodziej

To był rutynowy patrol na ul. Łagiewnickiej w Świętochłowicach. Mundurowi spostrzegli mężczyznę, który na widok radiowozu ukrył się za paczkomatem. Jego zachowanie zbudziło zainteresowanie policjantów, więc postanowili go wylegitymować.

- Mężczyzną okazał się 38-letni mieszkaniec Świętochłowic. Był wyraźnie zdenerwowany widokiem mundurowych. Obok niego na ziemi leżał odkurzacz bezprzewodowy. Mężczyzna nie potrafił wyjaśnić racjonalnie jego pochodzenia – informują policjanci ze Świętochłowic.

Złodziej odkurzacza to recydywista

Szybko się okazało, że świętochłowiczanin ukradł odkurzacz z jednego ze sklepów na terenie miasta. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a następnego dnia usłyszał zarzut. Za kradzież grozi mu do 5 lat więzienia. Kara może zostać podwyższona o połowę, bo działał w warunkach tzw. recydywy.

Świętochłowice zatrzymany kierowca

Może Cię zainteresować:

Jechał „na bani”. Był poszukiwany listem gończym

Autor: Redakcja NGS24

08/09/2022

Świetochłowice nowy samochów Straży Miejskiej

Może Cię zainteresować:

Świętochłowicka Straż Miejska ma nowy radiowóz

Autor: Redakcja NGS24

05/09/2022