Zmiana lokalizacji lokali wyborczych w Świętochłowicach

Do wyborów parlamentarnych pozostały niecałe dwa tygodnie. Warto wcześniej sprawdzić gdzie możemy oddać swój głos. Większość lokali wyborczych będzie się mieścić w tych samych miejscach, co przy poprzednich wyborach. Może się jednak zdarzyć, że niektóre z nich zmienią swoją lokalizację. Tak będzie w Świętochłowicach.

Zmiana lokalizacji lokali wyborczych w Świętochłowicach

Wybory parlamentarne odbędą się w niedzielę, 15 października 2023 r. Lokale wyborcze będą czynne od godz. 7.00 do 21.00. Większość mieszkańców będzie mogło zagłosować w tych samych miejscach, co przy poprzednich wyborach. Jednak nie wszyscy. W Świętochłowicach cztery Obwodowe Komisje Wyborcze zmieniły swoją lokalizację – informują w świętochłowickim Urzędzie Miejskim.

 • Siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej nr 7 zlokalizowana dotychczas w budynku byłego Zespołu Szkół i Pracy Pozaszkolnej przy ul. Dr. Antoniego Bukowego 23 w Świętochłowicach (Lipiny)
  została przeniesiona do budynku
  Szkoły Podstawowej nr 19, przy ul. Bolesława Chrobrego 4
 • Siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej nr 8 zlokalizowana dotychczas w budynku byłego Zespołu Szkół i Pracy Pozaszkolnej przy ul. Dr. Antoniego Bukowego 23 w Świętochłowicach (Lipiny)
  została przeniesiona do budynku
  Szkoły Podstawowej nr 19, przy ul. Bolesława Chrobrego 4
 • Siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej nr 9 zlokalizowana dotychczas w budynku Centrum Kultury Śląskiej „Grota” przy ul. Chorzowskiej 73 w Świętochłowicach (Lipiny)
  została przeniesiona do budynku
  Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, przy ul. Sądowej 1
 • Siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej nr 15 zlokalizowana dotychczas w budynku byłego Zespołu Szkół Specjalnych przy ul. Szkolnej 13 w Świętochłowicach,
  została przeniesiona do budynku
  Szkoły Podstawowej nr 2, przy ul. Wyzwolenia 50

Jeżeli ktoś ma wątpliwości gdzie może oddać swój głos, może swoje dane sprawdzić w Centralny Rejestrze Wyborców. Można to zrobić w kilka minut poprzez internet na stronie mObywatel.gov.pl. Potrzebny jest do tego profil zaufany, e-dowód lub aplikacja mObywatel. W rejestrze znajdziemy m.in. adres lokalu wyborczego, w którym możemy oddać głos oraz numery okręgów wyborczych do Sejmu i Senatu, z których będziemy wybierać parlamentarzystów.

Świętochłowice Park Heiloo

Może Cię zainteresować:

Miasta partnerskie Świętochłowic. Jest ich siedem, a w tym bardzo odległe

Autor: Redakcja NGS24

02/10/2023

Zwierzogranie w Świętochłowicach Piknik na rzecz zwierząt

Może Cię zainteresować:

Zwierzogranie w Świętochłowicach. Piknik na rzecz zwierząt

Autor: Redakcja NGS24

02/10/2023