Zmiany na ul. Katowickiej w Świętochłowicach

W sobotę, 1 kwietnia 2023 r., wprowadzono zmiany w organizacji ruchu na ul. Katowickiej w Świętochłowicach. Związane są z inwestycją spółki Tramwaje Śląskie.

Zmiany na ul Katowickiej w Świętochłowicach

Tramwaje Śląskie realizują inwestycję pn. "Przebudowa infrastruktury tramwajowej w Świętochłowicach w ciągu ul. Katowickiej, od granicy z Chorzowem do ul. Żołnierskiej". Pierwszy etap prac obejmował fragment od ul. Armii Krajowej w Chorzowie do skrzyżowania z ul. Wolności i już się zakończył.

W drugim etapie prace prowadzone są na północno-zachodnim fragmencie skrzyżowania ul. Katowickiej w Świętochłowicach i ul. Wolności w Chorzowie. Przywrócono ruch tramwajów i samochodów na relacji ul. Katowicka do ul. Armii Krajowej w Chorzowie.

Na skrzyżowaniu ulic Wolności i Katowickiej trzeba zachować ostrożność

Utrzymano również ruch dla pojazdów samochodowych na relacji z ul. Wolności. Jednak wlot ul. Wolności, ze względu na zakres prac oraz proces technologiczny, został zwężony do ok. 3 metrów. Należy więc zachować ostrożność i stosować się do wprowadzonego oznakowania.

Wyłączono z ruchu tramwajowego relację od ul. Wolności w Chorzowie do skrzyżowania z ul. Katowicką w Świętochłowicach. Na tej trasie uruchomiona została autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona jako T-9, kursując w relacji Chorzów Rynek – Świętochłowice Mijanka.

Zmiany w organizacji ruchu tramwajowego w Świętochłowiach

Może Cię zainteresować:

Zmiany w organizacji ruchu tramwajowego w Świętochłowicach

Autor: Maciej Poloczek

28/03/2023

Świętochłowice Wyremontowano plac zabaw na Skałce

Może Cię zainteresować:

Wyremontowano plac zabaw na świętochłowickiej Skałce

Autor: Redakcja NGS24

27/03/2023