Zmiany organizacji ruchu w Świętochłowicach w dniu Wszystkich Świętych

W dniu Wszystkich Świętych, 1 listopada 2022 r., wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu w rejonie trzech świętochłowickich cmentarzy – informuje policja. Mundurowi apelują także o ostrożną jazdę i dostosowanie się do oznakowań.

Znicze

W Świętochłowicach w dniu Wszystkich Świętych wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu w rejonie trzech nekropolii: przy ul. Szpitalnej, Cmentarnej i Barlickiego.

  • ulica Szpitalna: wprowadzony zostanie zakaz ruchu pojazdów na odcinku ulicy Szpitalnej od ronda do ulicy Polnej w celu zapewnienia odpowiedniej komunikacji oraz bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego w tym bezpiecznego poruszania się pieszych w obrębie cmentarza. Na odcinku od skrzyżowania ulic Szpitalnej z Licealną do skrzyżowania z ulicą Polną zostanie umieszczony znak B1 - „zakaz ruchu w obu kierunkach” z tabliczką „za wyjątkiem pojazdów ZTM”. Od ronda z ulicą Wyzwolenia do skrzyżowania z ulicą Licealną zostanie umieszczony znak B1 - „zakaz ruchu w obu kierunkach” z tabliczką „za wyjątkiem pojazdów ZTM oraz dojazdu do ulicy Licealnej i Nastolatków”. W związku z zamknięciem odcinka ulicy Szpitalnej wyznaczono objazd z i do Chorzowa
  • ulica Cmentarna: na odcinku od ulicy Polaka do bramy głównej cmentarza zostanie umieszczony znak B1 - „zakaz ruchu w obu kierunkach”
  • ulica Barlickiego: wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się w obrębie cmentarza w celu zapewnienia odpowiedniej komunikacji oraz bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego. Od skrzyżowania z ulicą Bukowego pod znakiem D18 - T3a (koniec) wyznaczającymi koniec miejsc do parowania pojazdów, zostanie umieszczone tymczasowe oznakowanie w postaci znaku B36 – „zakaz zatrzymywania się”. Będzie on powtórzony za skrzyżowaniem z ulicą Świerczyny.

Dojazd na cmentarze ułatwi Zarząd Transportu Metropolitalnego. Będą specjalne linie autobusowe oraz bezpłatna komunikacja miejska 1 listopada.

Urząd Miejski w Świętochłowicach

Może Cię zainteresować:

Długi weekend w świętochłowickim Urzędzie Miejskim

Autor: Redakcja NGS24

25/10/2022

Flaga Polski

Może Cię zainteresować:

Miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości w Świętochłowicach

Autor: Redakcja NGS24

24/10/2022