Zmiany w organizacji ruchu przy DTŚ-ce. Zjazd na ul. Bytomską tylko objazdem

Od poniedziałku, 5 czerwca, zmienia się organizacja ruchu przy zjeździe ze „średnicówki” na ul. Bytomską. Zmiany dotyczą kierowców jadących od strony Katowic i Chorzowa. Utrudnienia planowo mają potrwać około 2 miesięcy.

swietochlowice.pl
DTŚ Świętochłowice

W związku z remontem łącznicy zjazdowej komunikującej północną jezdnię DTŚ-ki z ulicą Bytomską od 5 czerwca wprowadzona zostaje tymczasowa organizacja ruchu w tym miejscu.

Nadjeżdżający od strony Katowic i Chorzowa nie będą mogli zjechać na ul. Bytomską dotychczasową łącznicą. Dojazd do ul. Bytomskiej będzie możliwy ul. Przemysłową, z wykorzystaniem nowej, otwartej w miniony piątek łącznicy (przy Uroczysku) oraz ulicami Mickiewicza i Krasickiego. Z kolei dojazd do centrum będzie możliwy zjazdem przy ul. Żołnierskiej.

Zmiany organizacji ruchu przełożyły się również na funkcjonowanie autobusowych linii metropolitalnych w tym rejonie. Od niedzieli (4 czerwca) wyłączono z obsługi przystanki „Piaśniki Skrzyżowanie”, a tymczasowy przystanek „Polna 33” (na ul. Bytomskiej za zjazdem za DTŚ) został zlikwidowany. Przywrócony zostanie natomiast przystanek Świętochłowice Polna 01, który od 5 czerwca na czas prac związanych z remontem nawierzchni jezdni zostanie przesunięty o ok. 200 m. za swoją stałą lokalizację i usytuowany na DTŚ. Dojście do przystanku możliwe będzie tymczasowym chodnikiem w wydzielonym z lewego pasa łącznicy zjazdowej na DTŚ.

Otwarcie zjazdu z DTŚ

Może Cię zainteresować:

Uroczyste otwarcie nowego zjazdu z Drogowej Trasy Średnicowej w ul. Przemysłową

Autor: Aleksandra Szlęzak

02/06/2023