Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów Kolei Śląskich, o których warto wiedzieć

Koleje Śląskie idą z duchem czasu. Pojawiły się nowe połączenia, informacje dotyczące nowoczesnego taboru oraz atrakcyjne oferty dla pasażerów. Spółka wprowadziła czwartą korektę rozkładu jazdy 2022/23, która obowiązuje od 3 września do 11 listopada br. I tak rodzi się pytanie, jakie zmiany czekają na pasażerów? Szczegóły poniżej.

Kosmiczny KŚ poziom

Koleje Śląskie nie zwalniają tempa

Zgadza się! Przełom lata i jesieni to dla Kolei Śląskich okres wzmożonych prac związanych z budową nowych połączeń oraz remontem już istniejących. Dobrym przykładem są modernizacje linii kolejowych do Tarnowskich Gór oraz Zakopanego, a także remont obiektów między Zebrzydowicami a Cieszynem. To nie koniec! Okazuj się, że pasażerowie muszą przygotować się na zmiany w obsłudze kilku przystanków. O jakich stacjach mowa? Cóż, pasażerowie będą mogli skorzystać z pociągów zatrzymujących się w stacji Warszowice. Ponadto do obsługi powraca przystanek Rybnik Paruszowiec. Wraz z końcem wakacji KŚ zawiesiły obsługę przystanku Dąbrowa Górnicza Pogoria. Z kolei przystanek Bielsko-Biała Północ pozostanie wyłączony, w związku z kontynuacją prac w jego pobliżu.

Modernizacja magistrali E65 już w październiku

W połowie października br. rozpocznie się modernizacja magistrali E65. Pierwsze prace będą prowadzone na szlaku Kobiór – Pszczyna. Z kolei na odcinku Będzin – Katowice Zawodzie rozpoczną się prace przygotowawcze. Naturalnie w wybranych terminach komunikacja zastępcza pojawi się na wieczornych kursach w rejonie Lublińca oraz na odcinkach:

  • Pszczyna – Bielsko-Biała Główna,
  • Milówka – Zwardoń, Katowice – Mikołów,
  • Orzesze Jaśkowice – Czerwionka.

W efekcie optymalizacja oferty spółki pozwoli na uruchomienie dodatkowych połączeń pomiędzy Cieszynem a Goleszowem.

Jak sprawdzić godziny i terminy kursowania pociągów?

Dobre pytanie. Pasażerowie mogą sprawdzić interesujące ich godziny odjazdów oraz terminy kursowania pociągów bezpośrednio w Liniowym Rozkładzie Jazdy, który znajduje się na oficjalnej stronie internetowej KŚ.

Dodatkowo pasażerowie mogą sprawdzić godziny i terminy kursowania pociągów za pomocą internetowych wyszukiwarek połączeń lub plakatów sporządzanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., które są dostępne m.in. na dworcach kolejowych i peronach. Warto podkreślić, że Liniowy Rozkład Jazdy (będący oficjalnym rozkładem jazdy Kolei Śląskich) zawiera pełne tabele rozkładowe poszczególnych linii na cały okres zamknięciowy.

Koleje Śląskie – by podróżowało się lepiej.
Koleje Śląskie zapraszają!
WWW | FACEBOOK | TWITTER