28-latek ze Świętochłowic wyciągnął nóż i groził śmiercią krewnemu

Policja Świętochłowice

Po raz kolejny w Świętochłowicach doszło do kryminalnego zdarzenia z użyciem noża. Na szczęście tym razem dzięki przytomności mieszkanki naszego miasta nie doszło do tragedii. Niedoszły nożownik uciekł, lecz Policja bardzo szybko go namierzyła. Grozi mu wiele lat więzienia.

Informacje w tej sprawie opublikowane zostały na stronie internetowej KMP Świętochłowice. Policjanci informują, że w ubiegłym tygodniu wezwani zostali interwencję do jednego z mieszkań na terenie miasta. Tam zastali roztrzęsionych lokatorów,  do których drzwi mieszkania dobijał się wcześniej ich krewny, 28-letni mężczyzna.

Świętochłowiczanin w trakcie awantury, którą wywołał, wyciągnął nóż, a następnie zaczął grozić śmiercią mężczyźnie będącemu w mieszkaniu. Gdy jedna z kobiet wyciągnęła telefon, by powiadomić Policję, agresor uciekł. Policjanci natychmiast ustalili personalia agresora i poszli do jego miejsca zamieszkania. Tam zatrzymali 28-latka, który trafił do policyjnego aresztu.

Następnego dnia usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych wobec osoby bliskiej. Decyzją prokuratora, oprócz policyjnego dozoru, mieszkaniec miasta został objęty zakazem kontaktowania się z pokrzywdzonym oraz zakazem zbliżania się do niego Grozi mu do 5 lata więzienia.

czytaj więcej:

Śląska Policja

Włamał się do fryzjera w Świętochłowicach. Teraz posiedzi

Dzielnicowy Rafał Kamiński Świętochłowice

Dzielnicowy ze Świętochłowic z pochwałą za zaangażowanie

Policja Świętochłowice

Poszukiwany schował się w… kuchennej szafce

Policja Świętochłowice

Szybka i droga przejażdżka przez Świętochłowice

Policjanci ze Świętochłowic uczą dzieci bezpieczeństwa na wakacjach 1

Policjanci ze Świętochłowic uczą dzieci bezpieczeństwa

Nielegalny tytoń Świętochłowice

20 kilogramów lewego tytoniu znaleziono w Świętochłowicach

Policja akweny świętochłowice

Dzikie kąpieliska w Świętochłowicach. Policja zapowiada...