28-latek ze Świętochłowic wyciągnął nóż i groził śmiercią krewnemu

Po raz kolejny w Świętochłowicach doszło do kryminalnego zdarzenia z użyciem noża. Na szczęście tym razem dzięki przytomności mieszkanki naszego miasta nie doszło do tragedii. Niedoszły nożownik uciekł, lecz Policja bardzo szybko go namierzyła. Grozi mu wiele lat więzienia.

Policja Świętochłowice

Informacje w tej sprawie opublikowane zostały na stronie internetowej KMP Świętochłowice. Policjanci informują, że w ubiegłym tygodniu wezwani zostali interwencję do jednego z mieszkań na terenie miasta. Tam zastali roztrzęsionych lokatorów, do których drzwi mieszkania dobijał się wcześniej ich krewny, 28-letni mężczyzna.

Świętochłowiczanin w trakcie awantury, którą wywołał, wyciągnął nóż, a następnie zaczął grozić śmiercią mężczyźnie będącemu w mieszkaniu. Gdy jedna z kobiet wyciągnęła telefon, by powiadomić Policję, agresor uciekł. Policjanci natychmiast ustalili personalia agresora i poszli do jego miejsca zamieszkania. Tam zatrzymali 28-latka, który trafił do policyjnego aresztu.

Następnego dnia usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych wobec osoby bliskiej. Decyzją prokuratora, oprócz policyjnego dozoru, mieszkaniec miasta został objęty zakazem kontaktowania się z pokrzywdzonym oraz zakazem zbliżania się do niego Grozi mu do 5 lata więzienia.

czytaj więcej:

Dzielnicowy Rafał Kamiński Świętochłowice

Dzielnicowy ze Świętochłowic z pochwałą za zaangażowanie

Śląska Policja

Włamał się do fryzjera w Świętochłowicach. Teraz posiedzi

Ukradł towar wart ponad 3 tys zł To alkohol i artykuły spożywcze

Ukradł towar wart ponad 3 tys. zł. To m.in. alkohol

Złodziej

Złodziej ukradł dziecięcy rower z klatki schodowej

Świętochłowice policja mandat

Alkohol i rower oznaczają wysoki mandat

Zatrzymanie podejrzanego o posiadanie i udzielanie narkotyków

Miał w domu narkotyki na 2,6 tysiąca działek

Zatrzymanie 30-latka w Świętochłowicach

Ukrywał narkotyki w skarpetkach