7 kilometrów na 70-lecie nadania praw miejskich Świętochłowicom

Kamil Bezner z klubu TL Pogoń Ruda Śląsk najszybciej pokonał dystans biegu „7 kilometrów na 70-lecie nadania praw miejskich Świętochłowicom”, który odbył się 7 maja w Świętochłowicach. Drugi był – Paweł Nawrot, a trzeci Marcin Sznapka – obaj to świętochłowiczanie.

D65085d854a39feae81a41eb458281c5 XL

Trasa biegu wiodła ulicami naszego miasta, m.in. ul. Szkolną, Katowicką i Polną. A przebiegło ją ponad 230 osób z całego regionu. Na starcie stanął również prezydent miasta Dawid Kostempski, który wydarzenie objął patronatem honorowym. Start i meta zostały zlokalizowane na Alei Parkowej na terenie OSiR „Skałka”. Wielkie brawa otrzymał Łukasz Szczyrba z Kuloodporni Bielsko Biała. Świętochłowiczanin mimo swojej niepełnosprawności pokonał dystans pięciu kilometrów.

Na stracie byli obecni też reprezentanci świętochłowickich klubów sportowych, których łączą wspólne treningi w Cross Świętochłowice.