73-latek znęcał się nad konkubiną seniorką. Złapał ją za szyję, grożąc pozbawieniem życia

Jak pokazuje poniższa historia, nie zawsze z wiekiem przychodzi racjonalne zachowanie i zdrowy rozsądek. Agresywni bywają także seniorzy i to nawet w stanie trzeźwości. Temu 73-latkowi ze Świętochłowic za swoje karygodne zachowanie grozi nawet 8 lat więzienia! Stosował przemoc domową wobec swojej partnerki. Pomimo podeszłego wieku nie stronił też od przemocy fizycznej.

Policja Świętochłowice znęcanie się nad konkubiną

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach, tutejsi policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań na terenie miasta. Tam zastali roztrzęsioną seniorkę. Mundurowi ustalili, że 73-letni partner kobiety znęca się nad nią od ponad dwóch lat. Regularnie wywoływał kłótnie, podczas których ubliżał swojej życiowej partnerce. Nie stronił też od przemocy fizycznej.

Gdy kobieta wspomniała, że zamierza powiadomić Policję, senior złapał ją za szyję i zagroził pozbawieniem życia. Policjanci zatrzymali agresora i przewieźli do świętochłowickiej komendy. Badanie alkomatem wykazało, że w chwili zatrzymania był trzeźwy. Następnie mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu znęcania się nad konkubiną oraz kierowania wobec niej gróźb karalnych.

Wczoraj policjanci doprowadzili seniora do prokuratury. Aby zapobiec dalszej eskalacji jego agresji, na czas trwania postępowania karnego świętochłowiczanin musi opuścić mieszkanie. Mężczyzna został ponadto objęty policyjnym dozorem oraz zakazem wszelkich form kontaktu z pokrzywdzoną. Grozi mu też kara do 8 lat więzienia.