800 tys. zł na sport dzieci i młodzieży. Rusza Śląski Program Klub

Samorząd województwa śląskiego przeznaczył 800 tys. złotych na upowszechnianie kultury fizycznej dzieci i młodzieży. Na Stadionie Śląskim w Chorzowie ogłoszono otwarty konkurs, którego celem jest wsparcie klubów sportowych z naszego regionu.

Program klub

Dofinansowanie ze Śląskiego Programu Klub będzie można przeznaczyć m.in. na zakup sprzętu sportowego, opłatę trenerów oraz organizację obozów sportowych.

- To środki, których celem jest wsparcie funkcjonowania klubów sportowych z regionu, które ze względu na epidemię koronawirusa nie mogły funkcjonować w normalny sposób. Aktywność fizyczna i zdrowy styl życia, szczególnie w przypadku najmłodszych mieszkańców, są niezwykle istotne, dlatego chcemy pomóc klubom w przetrwaniu tych trudnych chwil – tłumaczy marszałek Jakub Chełstowski.

Kto może sięgnąć po środki ze Śląskiego Programu Klub?

Na ten cel przeznaczono 800 tys. złotych. W konkursie ogłoszonym przez samorząd województwa śląskiego mogą wziąć udział kluby sportowe zarejestrowane od co najmniej 2 lat, realizujące zadania statutowe w zakresie kultury fizycznej.

- To właśnie w małych i średnich klubach rozpoczyna się zwykle przygoda ze sportem największych gwiazd. W skali kraju program wsparcia klubów okazał się wielkim sukcesem i gratuluję marszałkowi Jakubowi Chełstowskiemu, że przenosi te dobre wzorce we wsparciu szkolenia dzieci i młodzieży na poziom regionu. To konkretne środki dla klubów sportowych z województwa śląskiego – mówił Witold Bańka, przewodniczący Światowej Agencji Antydopingowej.

Zadania w ramach programu wsparcia dla małych i średnich klubów z regionu będzie można realizować od dnia podpisania umowy do 31 grudnia 2020 roku.

fot. Tomasz Żak/UMWŚ

czytaj więcej:

Lider rankingu MMA ze Świętochłowic

Zawodnik świętochłowickiego klubu liderem rankingu MMA

Puchar Polski MSK Śląsk Demarko

3. runda Pucharu Polski: Osiem bramek dla Śląska Demarko

Muks mistrzostwa

Sukces młodych szczypiornistek z MUKS Skałka Świętochłowice

Attachment1 3

Śląsk DEMARKO Świętochłowice. Ważne zwycięstwo...

Emocje

Emocje na Zubrzyckiego

Pilka nozna

OSiR Skałka zaprasza na wakacyjne turnieje...

271073fa434dfbedecc5cddef10cff3e XL

Szachowe puchary dla Oliwii, Szymona i Borysa