Abolicja czynszowa dla świętochłowickiej gastronomii

Lokale gastronomiczne znów zostały zamknięte, więc w Świętochłowicach wraca abolicja czynszowa. Przedsiębiorcy najmujący lokale użytkowe w zasobach komunalnych mogą liczyć nawet na całkowite umorzenie czynszu.

Restaurant

- Drodzy restauratorzy, właściciele małej gastronomii, najmując lokale użytkowe w MPGL, możecie liczyć w tym trudnym okresie czasu na wsparcie z naszej strony. Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom oraz skutkom rozprzestrzeniającej się pandemii, powracam z propozycją abolicji czynszowej – napisał na Facebooku prezydent Świętochłowic, Daniel Beger.

Przedsiębiorcy z branży gastronomicznej, którzy zmuszeni zostali do całkowitego zawieszenia działalności mogą skorzystać ze 100% abolicji czynszowej. W przypadku gdy działalność została ograniczona do usług na wynos czynsz można obniżyć do 50%.

Wniosek o obniżenie, bądź całkowite zwolnienie z czynszu można pobrać ze strony Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Lokalowej w Świętochłowicach. Na potrzeby wnioskodawców uruchomiono także specjalny adres email: abolicja@mpgl.pl.

fot. pixabay.com