Abolicja czynszowa dla świętochłowickiej gastronomii

Lokale gastronomiczne znów zostały zamknięte, więc w Świętochłowicach wraca abolicja czynszowa. Przedsiębiorcy najmujący lokale użytkowe w zasobach komunalnych mogą liczyć nawet na całkowite umorzenie czynszu.

Restaurant

- Drodzy restauratorzy, właściciele małej gastronomii, najmując lokale użytkowe w MPGL, możecie liczyć w tym trudnym okresie czasu na wsparcie z naszej strony. Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom oraz skutkom rozprzestrzeniającej się pandemii, powracam z propozycją abolicji czynszowej – napisał na Facebooku prezydent Świętochłowic, Daniel Beger.

Przedsiębiorcy z branży gastronomicznej, którzy zmuszeni zostali do całkowitego zawieszenia działalności mogą skorzystać ze 100% abolicji czynszowej. W przypadku gdy działalność została ograniczona do usług na wynos czynsz można obniżyć do 50%.

Wniosek o obniżenie, bądź całkowite zwolnienie z czynszu można pobrać ze strony Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Lokalowej w Świętochłowicach. Na potrzeby wnioskodawców uruchomiono także specjalny adres email: abolicja@mpgl.pl.

fot. pixabay.com

czytaj więcej:

Swietochlowice um

Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie o...

Pakunek begera

Pomoc dla osób na kwaratannie, czy złośliwość?...

Beger

Dwa lata prezydenta Daniela Begera

Podwórko nivea

W Świętochłowicach otwarto Podwórko Talentów Nivea

Mlodziezowa rada

W Świętochłowicach rozpoczęła działalność...

Ops

Na decyzję ws. OPS w Świętochłowicach trzeba...

Swietochlowice um

RIO negatywnie oceniła wykonanie budżetu...