Adam Trzebinczyk: Prezydent Daniel Beger stopniowo odbierał mi kolejne kompetencje

Adam Trzebinczyk został odwołany ze stanowiska wiceprezydenta Świętochłowic. - Prezydent stopniowo odbierał mi kolejne kompetencje - powiedział w rozmowie na antenie Radia Piekary.

FB: Adam Trzebinczyk
243213926 4974967379184862 9124077953182511640 n

Prezydent Świętochłowic Daniel Beger w środę, 19 stycznia, poinformował o zwolnieniu ze stanowiska wiceprezydenta Adama Trzebinczyka z Prawa i Sprawiedliwości.

- Prezydent uznał, ze nie potrzebuje już pomocy ze strony Prawa i Sprawiedliwości - skomentował w piątek, 21 stycznia, Adam Trzebinczyk na antenie Radia Piekary.

Były wiceprezydent powiedział, że początkowo współpraca z bezpartyjnym Danielem Begerem układała się wzorowo. - Miastu groził komisarz i Daniel Beger poprosił mnie o pomoc, aby zrobić wszystko, aby wsparł go PiS. Udało się i sam premier Mateusz Morawiecki powiedział: „Ratujmy to miasto!” - wspomniał.

W jego ocenie współpraca z prezydentem zaczęła się psuć, kiedy ten zaczął krytykować Prawo i Sprawiedliwość, zbliżając się do Polski 2050 oraz Platformy Obywatelskiej.

- Prezydent stopniowo odbierał mi kolejne kompetencje. (…) Uznał, że Świętochłowice otrzymały już ponad 100 milionów złotych pomoc, procedury zaczęły funkcjonować, przetarte zostały ścieżki - podkreślił Adam Trzebinczyk.

Daniel Beger chciał przejąć kontrolę nad strukturami PiS?

W rozmowie na antenie Radia Piekary były wiceprezydent Świętochłowic powiedział, że Daniel Beger chciał przejąć kontrolę nad strukturami Prawa i Sprawiedliwości w Świętochłowicach. Chodziło m.in. o ustalanie list wyborczych.

- Nigdy się na to nie zgodzę - zadeklarował Adam Trzebinczyk. - Trzeba rozdzielić pracę na rzecz samorządu, od pracy politycznej. (…) Mówiłem, że PiS może poprzeć bezpartyjnego Daniela Begera, ale on nie będzie miał wpływu na struktury - dodał.

Niewykluczone, że w najbliższych wyborach samorządowych Adam Trzebinczyk będzie kandydatem PiS na prezydenta Świętochłowic.

PiS: Daniel Beger sam zerwał współpracę z partią

W piątek, 21 stycznia, były wiceprezydent Świętochłowic zorganizował konferencję prasową w sprawie odwołania go ze stanowiska.

- To decyzja polityczna, a nie merytoryczna. Jako Prawo i Sprawiedliwość z żalem przyjmujemy tę decyzję. Świętochłowickie struktury partii zakończyły współpracę z Danielem Begerem. A struktury wojewódzkie? W najbliższych dniach odbędzie się spotkanie w tej sprawie - zapowiedział poseł PiS Marek Wesoły.

W jego ocenie prezydent miasta zerwał współpracę z partią.