Adam Trzebinczyk: Prezydent Daniel Beger stopniowo odbierał mi kolejne kompetencje

Adam Trzebinczyk został odwołany ze stanowiska wiceprezydenta Świętochłowic. - Prezydent stopniowo odbierał mi kolejne kompetencje - powiedział w rozmowie na antenie Radia Piekary.

FB: Adam Trzebinczyk
243213926 4974967379184862 9124077953182511640 n

Prezydent Świętochłowic Daniel Beger w środę, 19 stycznia, poinformował o zwolnieniu ze stanowiska wiceprezydenta Adama Trzebinczyka z Prawa i Sprawiedliwości.

- Prezydent uznał, ze nie potrzebuje już pomocy ze strony Prawa i Sprawiedliwości - skomentował w piątek, 21 stycznia, Adam Trzebinczyk na antenie Radia Piekary.

Były wiceprezydent powiedział, że początkowo współpraca z bezpartyjnym Danielem Begerem układała się wzorowo. - Miastu groził komisarz i Daniel Beger poprosił mnie o pomoc, aby zrobić wszystko, aby wsparł go PiS. Udało się i sam premier Mateusz Morawiecki powiedział: „Ratujmy to miasto!” - wspomniał.

W jego ocenie współpraca z prezydentem zaczęła się psuć, kiedy ten zaczął krytykować Prawo i Sprawiedliwość, zbliżając się do Polski 2050 oraz Platformy Obywatelskiej.

- Prezydent stopniowo odbierał mi kolejne kompetencje. (…) Uznał, że Świętochłowice otrzymały już ponad 100 milionów złotych pomoc, procedury zaczęły funkcjonować, przetarte zostały ścieżki - podkreślił Adam Trzebinczyk.

Daniel Beger chciał przejąć kontrolę nad strukturami PiS?

W rozmowie na antenie Radia Piekary były wiceprezydent Świętochłowic powiedział, że Daniel Beger chciał przejąć kontrolę nad strukturami Prawa i Sprawiedliwości w Świętochłowicach. Chodziło m.in. o ustalanie list wyborczych.

- Nigdy się na to nie zgodzę - zadeklarował Adam Trzebinczyk. - Trzeba rozdzielić pracę na rzecz samorządu, od pracy politycznej. (…) Mówiłem, że PiS może poprzeć bezpartyjnego Daniela Begera, ale on nie będzie miał wpływu na struktury - dodał.

Niewykluczone, że w najbliższych wyborach samorządowych Adam Trzebinczyk będzie kandydatem PiS na prezydenta Świętochłowic.

PiS: Daniel Beger sam zerwał współpracę z partią

W piątek, 21 stycznia, były wiceprezydent Świętochłowic zorganizował konferencję prasową w sprawie odwołania go ze stanowiska.

- To decyzja polityczna, a nie merytoryczna. Jako Prawo i Sprawiedliwość z żalem przyjmujemy tę decyzję. Świętochłowickie struktury partii zakończyły współpracę z Danielem Begerem. A struktury wojewódzkie? W najbliższych dniach odbędzie się spotkanie w tej sprawie - zapowiedział poseł PiS Marek Wesoły.

W jego ocenie prezydent miasta zerwał współpracę z partią.

czytaj więcej:

Pracownicy Banderozy podczas koszenia trawy

Miało być pięknie, a spółdzielniom socjalnym grozi upadłość

Daniel Beger i Jakub Chełstowski

Śląski PiS zakończył współpracę z Danielem Begerem. Sprawdź

Nieczynna fontanna

Awaria fontanny. Kolejna. Naprawa będzie droga

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Pakunek begera

Pomoc dla osób na kwaratannie, czy złośliwość?...

Swietochlowice um

RIO negatywnie oceniła wykonanie budżetu...