Akcja Narodowego Czytania 2021 w Świętochłowicach. Odczytano fragmenty lektury „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej

„Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej była lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania. W Świętochłowicach akcja odbyła się 5 września na terenie OSiR „Skałka” podczas niedzielnego pikniku.

Jak co roku Miejska Biblioteka Publiczna w Świętochłowicach włącza się w akcję Narodowego Czytania. Tym razem odczytano fragmenty utworu „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej podczas niedzielnego pikniku organizacji pozarządowych. Na terenie „Skałki” odbył się także kiermasz książek.

Utwór „Moralność pani Dulskiej” szybko stał się popularny i jest uważany za jedno z najważniejszych osiągnięć twórczych pisarki. Dzieło piętnuje obłudę i zakłamanie. Pojęcie „dulszczyzna”, które weszło do języka polskiego za pomocą książki Zapolskiej, oznacza dbanie wyłącznie o pozory, podwójną moralność. Sztuka Zapolskiej wzbogaca literaturę polską o ważną refleksję społeczną i to właśnie ona została wybrana do dziesiątej, jubileuszowej odsłony Narodowego Czytania. Patronat honorowy nad akcją objęła para prezydencka.

czytaj więcej:

Robert Kindla Project Official w Świętochłowicach

Koncert na Wieży KWK Polska

10

Filmowa Encyklopedia Powstań Śląskich z okazji 100. rocznicy

MDK Świętochłowice

Nabór do kół zainteresowań MDK w roku szkolnym 2021/2022

Spotkania z książką

Spotkanie z autorami książki „Świętochłowicccy olimpijczycy”

KSW 4 Blues 1

Blues w Świętochłowicach. Koncert laureatów Blues Top 2020

Marian Piegza

Świętochłowice. Marian Piegza na emeryturze...

Muzeum swiony

Muzeum Powstań Śląskich zaprasza na wirtualną...