Akcja Narodowego Czytania 2021 w Świętochłowicach. Odczytano fragmenty lektury „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej

„Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej była lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania. W Świętochłowicach akcja odbyła się 5 września na terenie OSiR „Skałka” podczas niedzielnego pikniku.

Jak co roku Miejska Biblioteka Publiczna w Świętochłowicach włącza się w akcję Narodowego Czytania. Tym razem odczytano fragmenty utworu „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej podczas niedzielnego pikniku organizacji pozarządowych. Na terenie „Skałki” odbył się także kiermasz książek.

Utwór „Moralność pani Dulskiej” szybko stał się popularny i jest uważany za jedno z najważniejszych osiągnięć twórczych pisarki. Dzieło piętnuje obłudę i zakłamanie. Pojęcie „dulszczyzna”, które weszło do języka polskiego za pomocą książki Zapolskiej, oznacza dbanie wyłącznie o pozory, podwójną moralność. Sztuka Zapolskiej wzbogaca literaturę polską o ważną refleksję społeczną i to właśnie ona została wybrana do dziesiątej, jubileuszowej odsłony Narodowego Czytania. Patronat honorowy nad akcją objęła para prezydencka.

czytaj więcej:

Człowiek z Odzysku

„Człowiek z Odzysku”. Premiera musicalu w Świętochłowicach

Dzieciątko

Tradycje bożonarodzeniowe na Górnym Śląsku. Co zostało?

Zdjęcie Główne

Studia dla dorosłych, dla dzieci oraz kursy szyte na miarę!

Lipiny dawniej

Historia Lipin. Ruszają Narodowe Dni Dziedzictwa 2021

Narodowe Centrum Kultury LEM

Odyseja kosmiczna ze Stanisławem Lemem w MBP Świętochłowice

Nagroda obraz

Grand Prix dla zdolnej 11-latki ze Świętochłowic

832731af5d81b95ba82de72993209600 XL

O powstaniu