Plug

Akcja Zima w Świętochłowicach. Drogowcy apelują o rozwagę!

Prognozy są jednoznaczne. W naszym regionie nastąpi natężenie opadów śniegu i marznącego śniegu powodującego gołoledź - komunikuje Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych. Spółka w maksymalnym stopniu jest zaangażowana w akcję "Zima", apeluje jednak do mieszkańców o ostrożność i rozwagę.

Prognoza przewiduje w najbliższych dniach zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane przez wschodni i północno-wschodni wiatr o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 60 km/h, nastąpi też spadek temperatury do minus -10° C.

W związku z powyższym prosimy wszystkich o zachowanie ostrożności a w szczególności osób korzystających z dróg i ciągów pieszych. Dodatkowo apelujemy o parkowanie w miejscach do tego przeznaczonych, ułatwi to pracę naszych służb oczyszczających drogi z opadów śniegu. Materiał, który jest używany do posypywania dróg (chlorek sodu) w temperaturze niższej niż - 7° C ma ograniczone działanie. Pracownicy MPUK dołożą wszelkich starań, żeby skutki opadów śniegu były jak najmniej uciążliwe. Ze względu na bardzo trudne warunki na drogach apelujemy o zachowanie rozwagi - czytamy w komunikacie MPUK

Do tegorocznej akcji "Zima" zadysponowano m.in.

  • 5 samochodów z pługami i posypywarkami,
  • 2 ciągniki z pługami,
  • 4 ciągniki z pługami i posypywarkami,
  • 1 mikrociągnik z pługiem,
  • 3 samochody patrolowe do kontroli dróg,
  • 3 ręczne odśnieżarki,
  • około 45 osób do ręcznego odśnieżania (liczba się zwiększy w razie potrzeby).

Na terenie bazy Miejskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych zmagazynowane są zapasy soli i piasku - uzupełniane na bieżąco. Przedsiębiorstwo trzyma rękę na pulsie, w akcję zaangażowanych jest w trybie ciągłym 26 pracowników, a kolejnych 35 pracuje przy odśnieżaniu miejsc niedostępnych dla ciągników. Wyznaczony dyspozytor akcji zimowej reaguje na wszelkie zgłaszane problemy, pod całodobowymi numerami, jakie są umieszczone na stronie internetowej MPUK.

czytaj dyskusję

Polecamy: