Akcja Znicz 2021 - sprawdź zmiany w ruchu drogowym w Świętochłowicach

Święto Zmarłych 1 Listopada to zawsze czas wzmożonego ruchu pojazdów. Tłumnie odwiedzamy cmentarze i miejsca pamięci. Od wielu już lat w tym właśnie dniu Policjanci prowadzą tzw. "akcję Znicz", podczas której wprowadza się liczne zmiany i kontrole mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach, a także ich przepustowości. W związku z prowadzoną akcją „ZNICZ 2021”, wzorem lat ubiegłych wystąpią tymczasowe ograniczenia w ruchu drogowym na terenie naszego miasta.

Świętochłowiccy policjanci, na oficjalnej stronie internetowej KMP Świętochłowice informują już, że w dniu 1 listopada br. wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu w rejonie trzech świętochłowickich nekropolii: Cmentarza przy ulicy Szpitalnej, Cmentarnej oraz Barlickiego. Mundurowi apelują o ostrożną i rozsądną jazdę, dostosowywanie się do oznakowań ograniczających prędkość, zakazujących parkowanie pojazdów czy nakazujących ruch jednokierunkowy.

Planowane zmiany w ruchu drogowym w Świętochłowicach

  • ulica Szpitalna: wprowadzony zostanie zakaz ruchu pojazdów na odcinku ulicy Szpitalnej od ronda do ulicy Polnej w celu zapewnienia odpowiedniej komunikacji oraz bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego w tym bezpiecznego poruszania się pieszych w obrębie cmentarza. Na odcinku od skrzyżowania ulic Szpitalnej z Licealną do skrzyżowania z ulicą Polną zostanie umieszczony znak B1 - „zakaz ruchu w obu kierunkach” z tabliczką „za wyjątkiem pojazdów ZTM”. Od ronda z ulicą Wyzwoleni do skrzyżowania z ulicą Licealną zostanie umieszczony znak B1 - „zakaz ruchu w obu kierunkach” z tabliczką „za wyjątkiem pojazdów ZTM oraz dojazdu do ulicy Licealnej i Nastolatków”. W związku z zamknięciem odcinka ulicy Szpitalnej wyznaczono objazd z i do Chorzowa,
  • ulica Cmentarna: na odcinku od ulicy Polaka do bramy głównej cmentarza zostanie umieszczony znak B1 - „zakaz ruchu w obu kierunkach”,
  • ulica Barlickiego: wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się w obrębie cmentarza w celu zapewnienia odpowiedniej komunikacji oraz bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego. Od skrzyżowania z ulicą Bukowego pod znakiem D18 - T3a (koniec) wyznaczającymi koniec miejsc do parowania pojazdów, zostanie umieszczone tymczasowe oznakowanie w postaci znaku B36 – „zakaz zatrzymywania się”. Będzie on powtórzony za skrzyżowaniem z ulicą Świerczyny.

Kierowcom przypomina się, aby parkowali samochody w miejscach dozwolonych i nie powodowali swoim zachowaniem utrudnień w ruchu. Policjanci apelują, aby wychodząc z samochodów zabrać z sobą dokumenty i nie pozostawiać innych przedmiotów w widocznym miejscu. Należy również pamiętać o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz przewożenia dzieci w fotelikach lub na specjalnych podkładkach.

czytaj więcej:

Zawalił się dach budynku w Świętochłowicach

Zawalił się dach budynku w Świętochłowicach

Ma ponad 70 lat i handlowała lewym alkoholem w Świętochłowicach

Ma ponad 70 lat i handlowała „lewym” alkoholem

Świętochłowice Handlował podrobionymi Rolexami

Mieszkaniec Świętochłowic handlował podrobionymi Rolexami

Świętochłowice Fałszywy policjant

Oszukał „na policjanta”. Mundurowi mają jego wizerunek

112

Podziękowanie za uratowane życie

Świętochłowice nowy naczelnik drogówki

Nowy naczelnik drogówki w Świętochłowicach

Nowe samochody dla śląskiej policji

10 nowych nieoznakowanych radiowozów dla śląskiej policji