Akcja Znicz 2021 - sprawdź zmiany w ruchu drogowym w Świętochłowicach

Święto Zmarłych 1 Listopada to zawsze czas wzmożonego ruchu pojazdów. Tłumnie odwiedzamy cmentarze i miejsca pamięci. Od wielu już lat w tym właśnie dniu Policjanci prowadzą tzw. "akcję Znicz", podczas której wprowadza się liczne zmiany i kontrole mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach, a także ich przepustowości. W związku z prowadzoną akcją „ZNICZ 2021”, wzorem lat ubiegłych wystąpią tymczasowe ograniczenia w ruchu drogowym na terenie naszego miasta.

Świętochłowiccy policjanci, na oficjalnej stronie internetowej KMP Świętochłowice informują już, że w dniu 1 listopada br. wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu w rejonie trzech świętochłowickich nekropolii: Cmentarza przy ulicy Szpitalnej, Cmentarnej oraz Barlickiego. Mundurowi apelują o ostrożną i rozsądną jazdę, dostosowywanie się do oznakowań ograniczających prędkość, zakazujących parkowanie pojazdów czy nakazujących ruch jednokierunkowy.

Planowane zmiany w ruchu drogowym w Świętochłowicach

  • ulica Szpitalna: wprowadzony zostanie zakaz ruchu pojazdów na odcinku ulicy Szpitalnej od ronda do ulicy Polnej w celu zapewnienia odpowiedniej komunikacji oraz bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego w tym bezpiecznego poruszania się pieszych w obrębie cmentarza. Na odcinku od skrzyżowania ulic Szpitalnej z Licealną do skrzyżowania z ulicą Polną zostanie umieszczony znak B1 - „zakaz ruchu w obu kierunkach” z tabliczką „za wyjątkiem pojazdów ZTM”. Od ronda z ulicą Wyzwoleni do skrzyżowania z ulicą Licealną zostanie umieszczony znak B1 - „zakaz ruchu w obu kierunkach” z tabliczką „za wyjątkiem pojazdów ZTM oraz dojazdu do ulicy Licealnej i Nastolatków”. W związku z zamknięciem odcinka ulicy Szpitalnej wyznaczono objazd z i do Chorzowa,
  • ulica Cmentarna: na odcinku od ulicy Polaka do bramy głównej cmentarza zostanie umieszczony znak B1 - „zakaz ruchu w obu kierunkach”,
  • ulica Barlickiego: wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się w obrębie cmentarza w celu zapewnienia odpowiedniej komunikacji oraz bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego. Od skrzyżowania z ulicą Bukowego pod znakiem D18 - T3a (koniec) wyznaczającymi koniec miejsc do parowania pojazdów, zostanie umieszczone tymczasowe oznakowanie w postaci znaku B36 – „zakaz zatrzymywania się”. Będzie on powtórzony za skrzyżowaniem z ulicą Świerczyny.

Kierowcom przypomina się, aby parkowali samochody w miejscach dozwolonych i nie powodowali swoim zachowaniem utrudnień w ruchu. Policjanci apelują, aby wychodząc z samochodów zabrać z sobą dokumenty i nie pozostawiać innych przedmiotów w widocznym miejscu. Należy również pamiętać o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz przewożenia dzieci w fotelikach lub na specjalnych podkładkach.

czytaj więcej:

Złodziej

Złodziej ukradł dziecięcy rower z klatki schodowej

Tory kolejowe

Śmiertelne potrącenie na torach w Świętochłowicach

Policja (zdjęcie ilustracyjne)

14-latka potrącona na przejściu dla pieszych

Łowcy Pedofili

Kolejny pedofil uchwycony w Świętochłowicach

Świętochłowice Lewe papierosy

Kontrabanda w mieszkaniu świętochłowiczanki

Świętochłowice poszukiwani złodzieje

Poszukiwani złodzieje ze Świętochłowic

Pożar Świętochłowice Wiśniowa przy budowie nowego osiedla 3

Pożar na budowie osiedla na Zgodzie. To mogło być podpalenie