Basen kryty w Świętochłowicach znów będzie otwarty

Na otwarcie kąpielisk i basenów czeka wielu mieszkańców Świętochłowic. Po przerwie spowodowanej obostrzeniami jako pierwszy zostanie otwarty basen kryty przy ul. Zubrzyckiego, znajdujący się w Szkole Podstawowej nr 1 w Piaśnikach. Wreszcie będzie można popływać!

Już od jutra w większym zakresie będzie można korzystać z obiektów sportowych! Zgodnie z wytycznymi rządu zostają otwarte siłownie i kluby fitness. Otwarte zostaną również baseny, aquaparki i obiekty sportowe zamknięte, przy przy zachowaniu max. 50 proc. obłożenia obiektu - informuje świętochłowicki magistrat.

Wielkie otwarcie basenów, również w Świętochłowicach to efekt wcześniejszej zapowiedzi rządu, mówiącej o tym, że od 28 maja baseny, kluby fitness, siłownie oraz solaria mogą działać w reżimie sanitarnym. Basen w Piaśnikach także będzie mógł przyjmować klientów.

Nie obowiązują rezerwacje. Każdy może przyjść o dowolnej porze. W przypadku, gdy na basenie będzie przebywać maksymalna liczba osób, trzeba będzie niestety poczekać, dopóki nie zwolni się miejsce. Obowiązuje zasada 50% normalnego obłożenia obiektu.

W związku z faktem, iż nie poinformowano o zmianie godzin i cenach biletów uznać należy, że oferta tego basenu jest dokładnie taka sama jak poprzednio. Można ją znaleźć na oficjalnej stronie OSIR.

W przypadku siłowni, klubów fitness, solariów obowiązywać będzie limit osób – max. 1 os. na 15 m2.

Dla publiczności zostaną udostępnione miejsca na widowni, jednak w liczbie nie większej niż 50% liczby miejsc przewidzianych dla publiczności, co drugie miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie, a w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni – przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy widzami.