Basen kryty w Świętochłowicach znów będzie otwarty

Na otwarcie kąpielisk i basenów czeka wielu mieszkańców Świętochłowic. Po przerwie spowodowanej obostrzeniami jako pierwszy zostanie otwarty basen kryty przy ul. Zubrzyckiego, znajdujący się w Szkole Podstawowej nr 1 w Piaśnikach. Wreszcie będzie można popływać!

Już od jutra w większym zakresie będzie można korzystać z obiektów sportowych! Zgodnie z wytycznymi rządu zostają otwarte siłownie i kluby fitness. Otwarte zostaną również baseny, aquaparki i obiekty sportowe zamknięte, przy przy zachowaniu max. 50 proc. obłożenia obiektu - informuje świętochłowicki magistrat.

Wielkie otwarcie basenów, również w Świętochłowicach to efekt wcześniejszej zapowiedzi rządu, mówiącej o tym, że od 28 maja baseny, kluby fitness, siłownie oraz solaria mogą działać w reżimie sanitarnym. Basen w Piaśnikach także będzie mógł przyjmować klientów.

Nie obowiązują rezerwacje. Każdy może przyjść o dowolnej porze. W przypadku, gdy na basenie będzie przebywać maksymalna liczba osób, trzeba będzie niestety poczekać, dopóki nie zwolni się miejsce. Obowiązuje zasada 50% normalnego obłożenia obiektu.

W związku z faktem, iż nie poinformowano o zmianie godzin i cenach biletów uznać należy, że oferta tego basenu jest dokładnie taka sama jak poprzednio. Można ją znaleźć na oficjalnej stronie OSIR.

W przypadku siłowni, klubów fitness, solariów obowiązywać będzie limit osób – max. 1 os. na 15 m2.

Dla publiczności zostaną udostępnione miejsca na widowni, jednak w liczbie nie większej niż 50% liczby miejsc przewidzianych dla publiczności, co drugie miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie, a w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni – przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy widzami.

czytaj więcej:

Narodowy Dzień Sportu w Świętochłowicach

Narodowy Dzień Sportu w Świętochłowicach. Co zaplanowano?

Żużel znów w Świętochłowicach Lista startowa zawodów Nice Cup

Żużel znów na Skałce. Lista startowa zawodów Nice Cup

Żużel wraca na świętochłowicką Skałkę Wkrótce zawody Nice Cup

Żużel wraca na Skałkę. Wkrótce zawody Nice Cup

Policjant ze Świętochłowic mistrzem Polski w muya thai

Policjant ze Świętochłowic mistrzem Polski w muay thai

222791586 206963648102694 9162235911225824970 n

Startuje projekt: Hala Sportowa Świętochłowice. Jest umowa!

Basen ekologiczny Świętochłowice

Rusza kąpielisko na Skałce! W sobotę możesz pójść na basen

Tiger

Spróbuj swoich sił w Akademii Piłkarskiej...