Basen na świętochłowickiej Skałce już czynny!

W miniony weekend otwarto letni basen ekologiczny na świętochłowickiej Skałce. W związku z pandemią koronawirusa w tym roku wprowadzono pewne ograniczenia, ale z kąpieli skorzystało już ponad tysiąc osób.

Basen skalka

Przy wejściu na teren basenu obowiązuje dezynfekcja rąk, a klienci obiektu zobowiązani są zachować przynajmniej dwumetrowy dystans, także w wodzie. Jednocześnie na terenie kąpieliska może przebywać 706 osób, a na terenie basenu ekologicznego 406. W niecce basenu może jednocześnie przebywać: w strefie sportowej - 16 osób, w strefie dla niepływających – 80 osób, w strefie mokrej z leżakami – 96 osób, w strefie zjeżdżalni – 3 osoby. Na terenie brodzika może jednocześnie przebywać 300 osób, a w jego niecce 200. Jak pokazał pierwszy weekend goście Skałki stosują się do wprowadzonych ograniczeń.

- Wielkie ukłony dla Was za wyrozumiałość i cierpliwość w związku z wyjątkową sytuacją, w której się obecnie znajdujemy. Dziękujemy, że dostosowaliście się do wszystkich nakazów i poleceń naszej obsługi. Jesteście wielcy! - czytamy w komunikacie kąpieliska.

W poniedziałki basen na Skałce czynny jest w godzinach 12.00 – 19.00, a od wtorku do niedzieli 10.00 – 19.00. Woda w basenie ekologicznym oczyszczana jest bez użycia chemii i podgrzewana przez panele słoneczne. Na terenie kąpieliska jest także ścianka wspinaczkowa i boisko do piłki plażowej.

czytaj więcej:

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Świętochłowice Muzeum Powstań Śląskich

W Świętochłowicach rozpoczęła się Miejska Gra Terenowa

Łyżwy

Ferie zimowe na „Skałce”

Od tygodnia obowiązuje uchwała antysmogowa. Za palenie w starym piecu grozi mandat. 500 zł… dziennie

Koniec żartów. 500 zł. Dziennie. Za palenie w starym piecu

KWK RUDA Ruch Bielszowice

Wstrząs w KWK Ruda Ruch Bielszowice. Trwa akcja ratownicza