Będą zmiany w świętochłowickich szkołach?

Władze Świętochłowic rozpoczęły prace nad poprawą jakości systemu edukacji w naszym mieście – informuje świętochłowicki magistrat. Mogą przy tym liczyć na wsparcie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Szkola

Pierwszy krok do zapowiadanych zmian w świętochłowickim szkolnictwie to spotkanie władz miasta z członkami Komisji Oświaty, Kultury i Sportu w Radzie Miejskiej, przedstawicielami Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz dyrektorami szkół podstawowych z naszego miasta. Dyrektorzy zostali zaproszeni do udziały w projekcie kompleksowego wsparcia w rozwoju kluczowych kompetencji uczniów. Projekt przeprowadzi Ośrodek Rozwoju Edukacji – placówka doskonalenia nauczycieli prowadzona przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Świętochłowice otrzymają wsparcie z Ministerstwa Edukacji Narodowej

- Świętochłowice są jednym z dziewięciu samorządów w Polsce, które do tej pory zdecydowały się na tak kompleksową formę wsparcia. Udział w projekcie zaproponowano wszystkim świętochłowickim szkołom podstawowym, ale to dyrektorzy szkół sami zdecydują, czy prowadzone przez nich placówki do niego przystąpią – tłumaczy świętochłowicki magistrat.

Dyrektorzy świętochłowickich szkół mają tydzień na podjęcie decyzji, a udział w projekcie obejmuje m.in. analizę placówki pod kątem realnych potrzeb, wsparcie eksperckie i wdrożenie konkretnych działań, które mają poprawić jakość kształcenia.

Świętochłowickie szkoły wypadły najgorzej na egzaminie ósmoklasisty!

Świętochłowickie szkoły wymagają dużych zmian. Świadczyć o tym mogą m.in. wyniki tegorocznych egzaminów ósmoklasistów, w których uczniowie ze Świętochłowic wypadli najgorzej w województwie śląskim! Wyniki z wszystkich przedmiotów mieli o około 10 proc. gorsze niż średnia w naszym regionie.

fot. pixabay.com