Będzie remont ronda w Zgodzie i… objazdy

Od 25 do 30 lipca na rondzie im. św. Jana Pawła II w Świętochłowicach wymieniana będzie nawierzchnia. W związku z tym wyznaczone zostaną objazdy i należy się spodziewać sporych utrudnień – informuje świętochłowicki magistrat.

Rondo

W ostatnim czasie na rondzie wymieniono krawężniki, chodniki i perony tramwajowe, przebudowane zostały także przejazdy tramwajowe. Teraz przyszedł czas na wymianę całej nawierzchni. Prace będą podzielone na dwa etapy i zostaną wyznaczone objazdy.

- Projektowane rozwiązanie przewiduje możliwość przejazdu przez rondo dla pojazdów poruszających się ul. Wojska Polskiego w kierunku Rudy Śląskiej. Ponadto drożny cały czas pozostanie łącznik dla ruchu kierującego się z ul. Śląskiej w ul. Wojska Polskiego w kierunku Centrum. W pierwszym etapie przejazd zostanie utrzymany północną stroną ronda – czytamy w komunikacie Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach.

Z Rudy Śląskiej i okolic Centrum Kultury Śląskiej w kierunku centrum miasta wytyczony zostanie objazd ulicami Ceramiczną i Śląską. Podczas przebudowy ronda zostanie także wprowadzona tymczasowa trasa przejazdu komunikacji publicznej, zgodnie z wprowadzonymi objazdami.

fot. Google

czytaj więcej:

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Pogryzł sąsiadów i napadł na policjantów

Pogryzł sąsiadów i napadł na policjantów

Świętochłowicki Budżet Obywatelski Lista pozytywnie zweryfikowanych projektów

Świętochłowicki Budżet Obywatelski. Lista projektów

Cietrzewisko 05

Cietrzewisko już w ten weekend w zielonym Koszęcinie

Areszt sledczy zabrze przemyslaw rodzik 24

Czemu na urodziny Metropolii wszyscy chcieli do... aresztu?