Było bardzo groźnie! W Świętochłowicach lądował helikopter LPR i znów zaatakował tlenek węgla

Do dwóch bardzo groźnych zdarzeń zagrażających życiu ludzkiemu doszło w Świętochłowicach w środę 3 lutego. Pełne ręce pracy mieli ratownicy i strażacy. Na szczęście mieszkańcy zostali uratowani!

Lpr


Jak informuje Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach, o godzinie 8:59 do stanowiska kierowania komendanta miejskiego wpłynęło zgłoszenie dotyczące konieczności zabezpieczenia miejsca lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zadysponowano go w związku ze stanem zagrożenia życia jednego z mieszkańców budynku przy ul. Chorzowskiej w Świętochłowicach. Doszło do zatrzymania krążenia u jednego z mieszkańców. Podjęta została akcja ratunkowa, na szczęście poszkodowany odzyskał funkcje życiowe, następnie został przetransportowany helikopterem do szpitala.

Drugie ze zdarzeń dotyczyło możliwego zatrucia tlenkiem węgla w jednym z mieszkań znajdujących się w bloku przy ul. Świętokrzyskiej na Osiedlu Na Wzgórzu. Doszło do podejrzenia zatrucia, w efekcie z bloku ewakuowano 8 osób, z czego pięcioro zostało odwiezionych do szpitala. O zdarzeniu poinformował na swoim oficjalnym profilu społecznościowym prezydent Daniel Beger.

‼ CZAD ATAKUJE ‼ 🆘 Jak poinformowało mnie właśnie Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego, przy ul. Świętokrzyskiej...

Opublikowany przez Daniela Beger - Prezydenta Świętochłowica Środa, 3 lutego 2021

Foto: PSP Świętochłowice