Cena wody w Świętochłowicach wkrótce się zmieni. Sprawdź, ile zapłacisz

Niestety, po raz kolejny zmieni się cena wody w Świętochłowicach, podobnie będzie również w Chorzowie. O podwyżce dowiedzieliśmy się w Chorzowsko - Świętochłowickim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji.

Woda

To efekt decyzji Państwowego Gospodarstwa Wodnego "Wody Polskie" czyli krajowego operatora wszystkich dostawców wody o zatwierdzeniu podwyższonych przez CHŚPWiK opłat. Aktualnie rozpoczyna się dystrybucja pism z podwyżkami przez zarządców budynków mieszkalnych w Świętochłowicach.

Ile teraz zapłacimy za wodę?

Podwyższona przez CHŚPWiK cena wody i odprowadzenia ścieków wynosić będzie teraz 16,49 zł/m3 a opłata abonamentowa będzie wynosiła 1,58 zł miesięcznie za każdy lokal zaopatrzony w punkt poboru wody. Nowe ceny obowiązywać będą od 1 kwietnia 2021 roku.

Przypomnijmy, że dotąd mieszkańcy Świętochłowic dokonywali opłat w wysokości 16,24 zł/m3, a więc podwyżka samej ceny wody ma charakter niewielki, wyniesie zaledwie 1,5%. Wysokość naliczanego abonamentu różni się pomiędzy poszczególnym zarządcami, stąd aby wyliczyć wzrost procentowy tej usługi należy sprawdzać na rachunkach od swojego zarządcy.

czytaj więcej:

Wodociągi

CHŚPWIK ma nowego dyrektora ze Świętochłowic....

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Kalina2

Mieszkańcy Świętochłowic dostaną raport z prac...

Mrm

Ta młodzież może kiedyś rządzić...

Skalka1

Skałka mocno wypięknieje na majówkę. Zobacz te...

Maszt

W Świętochłowicach budują nowy maszt antenowy....

20210409 182542m

Chorzowska tężnia tylko w maseczkach....