Cena wody w Świętochłowicach wkrótce się zmieni. Sprawdź, ile zapłacisz

Niestety, po raz kolejny zmieni się cena wody w Świętochłowicach, podobnie będzie również w Chorzowie. O podwyżce dowiedzieliśmy się w Chorzowsko - Świętochłowickim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji.

Woda

To efekt decyzji Państwowego Gospodarstwa Wodnego "Wody Polskie" czyli krajowego operatora wszystkich dostawców wody o zatwierdzeniu podwyższonych przez CHŚPWiK opłat. Aktualnie rozpoczyna się dystrybucja pism z podwyżkami przez zarządców budynków mieszkalnych w Świętochłowicach.

Ile teraz zapłacimy za wodę?

Podwyższona przez CHŚPWiK cena wody i odprowadzenia ścieków wynosić będzie teraz 16,49 zł/m3 a opłata abonamentowa będzie wynosiła 1,58 zł miesięcznie za każdy lokal zaopatrzony w punkt poboru wody. Nowe ceny obowiązywać będą od 1 kwietnia 2021 roku.

Przypomnijmy, że dotąd mieszkańcy Świętochłowic dokonywali opłat w wysokości 16,24 zł/m3, a więc podwyżka samej ceny wody ma charakter niewielki, wyniesie zaledwie 1,5%. Wysokość naliczanego abonamentu różni się pomiędzy poszczególnym zarządcami, stąd aby wyliczyć wzrost procentowy tej usługi należy sprawdzać na rachunkach od swojego zarządcy.

czytaj więcej:

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Wodociągi

CHŚPWIK ma nowego dyrektora ze Świętochłowic....

Policja

Policjanci ze Świętochłowic doskonalą...

Uroczysko posprzątane

Jest efekt sprzątania Uroczyska. Zobacz, jak...

Policja

Wielkanoc na sygnale. Sprawdź zdarzenia ze...

Mcdonald

Nowy McDonald’s buduje się przy średnicówce. To...

Policja

Płaciła fałszywymi pieniędzmi. Czy rozpoznajesz...