Centrum handlowe w Świętochłowicach zmieni właściciela

Centrum handlowe Atrium Świętochłowice zostało kupione przez Metropol Group – podał portal miasto.pro. Firma działa na polskim rynku od 1997 r., ale do tej pory posiadała nieruchomości tylko w Warszawie.

Atrium

Świętochłowickie centrum handlowe w Piaśnikach ma blisko 8 tys. m² powierzchni i zostało otwarte w 2000 r. Znajdują się tam takie sklepy jak: Bricomarche, Tesco, RTC Euro AGD czy Rossmann. Właścicielem centrum do tej pory było Atrium European Real Estate (AERE) i sprzedało je Metropol Group wraz z podobnymi nieruchomościami w Gdyni, Olkuszu, Siemianowicach Śląskich i Radomiu.

- Są to centra handlowe typu convenience, czyli obiekty pierwszego wyboru dla lokalnych społeczności, które wpisały się już w środowisko i korzystają z bliskości obszarów mieszkaniowych - informuje portal proinwestycyjny, miasto.pro.

Świętochłowickie centrum handlowe Atrium kupiła firma Metropol Group

Głównymi udziałowcami Metropol Group, czyli firmy kupującej świętochłowickie centrum handlowe, są Kalkalit Lux, będący częścią Fishman Group, właściciela ponad 2 mln m² powierzchni handlowych, biurowych, magazynowych i przemysłowych przeznaczonych pod wynajem, zlokalizowanych na całym świecie oraz Profit Building Industries, właściciel powierzchni biurowych, parków logistycznych, centrów handlowych, hoteli i stacji benzynowych, jak i rezydencji, zlokalizowanych m.in. w Wielkiej Brytanii i na Węgrzech.

– Branża nieruchomości zawsze oferuje możliwości inwestycji. W obecnych czasach, gdy rynek odczuwa skutki pandemii COVID-19, segment centrów handlowych typu convenience zlokalizowanych w centrach mniejszych miast uznaliśmy za bardzo atrakcyjny – komentuje Amit Mor, prezes Metropol Group, cytowany przez portal miasto.pro.

Sprzedaż pięciu centrów handlowych Atrium, to pierwsza transakcja w tym sektorze o takiej skali od czasu wprowadzenia koronawirusowych restrykcji w Polsce.

fot. targeo.pl

czytaj więcej:

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Pak ślaski

Prezydent Świętochłowic w Radzie Nadzorczej Parku Śląskiego!

Screen posta z oficjalnego profilu Ruchu Ślązaków (fb)

Elementy drogowe na Uroczysku. Posłużą do budowy nasypu DTŚ

Operetkowa petarda przebojów

Operetkowa petarda wybuchnie w Centrum Kultury...

Kalina2

Mieszkańcy Świętochłowic dostaną raport z prac...