Centrum Świętochłowic. Budynki komunalne przy Żołnierskiej przejdą metamorfozę

Zolnierska

MPGL Świętochłowice ogłasza kolejne remonty w zasobie komunalnym Świętochłowic. Po rozpoczętym już remoncie elewacji jednego z budynków w Lipinach, metamorfozę przejdą dwa kolejne - tym razem w dzielnicy Centrum, a konkretnie przy ul. Żołnierskiej.

Wjeżdżając ze "średnicówki" w ulicę Żołnierską, widzimy po lewej stronie solidny budynek pod nr 26-28 w formie bloku "starszego typu". Wybudowany został w latach 50. XX wieku i jest jednym z nowszych budynków w zasobie, wymaga jednak pilnego remontu.

Remont budynku przy ul. Żołnierskiej 26-28

Zagrożeniem są umocowane na stalowych stelażach kolumnowe okna klatek schodowych - praktycznie na całą wysokość budynku, które nie zapewniają już bezpieczeństwa. Zostaną więc wymienione w całości, a dodatkowo odmalowane będą elewacje budynku. W ramach zadania wyremontowane zostaną również obie klatki schodowe. Remont pierwszej z nich już się rozpoczął.

Remont budynku przy ul. Żołnierskiej 21-23


W budynku znajdującym się naprzeciw, pod nr 21-23, wymienione zostaną z kolei balkony, które również nie są już bezpieczne w użytkowaniu. W miejsce ciężkich i betonowych balkonów zainstalowane zostaną balkony lekkie - typu francuskiego. Następnie budynek zostanie odmalowany.

Planowane prace cieszą, zwłaszcza że to budynki, które w pewnym sensie "witają" wjeżdżających do naszego miasta, rozpoczynając zabudowę ulicy Żołnierskiej. Warto takie miejsca rewitalizować, wszak jak mówią - pierwsze wrażenie jest zawsze najważniejsze. Niech te - po wjeździe do miasta, w bliskiej przyszłości, będzie naprawdę dobre! O remoncie budynków Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Lokalowej poinformowało na swoim społecznościowym profilu.

Rozpoczynamy remonty kolejnych budynków mieszkalnych ‼ Niezwykle miło nam poinformować o zaplanowanych remontach...

Opublikowany przez MPGL Świętochłowice Poniedziałek, 22 marca 2021

Fot: Streetview Google Maps