Chcesz zlikwidować kopciucha lub zrobić termomodernizację? Złoż wniosek o dotację!

Kopciuch

Z dniem dzisiejszym rozpoczął swą działalność specjalny punkt przyjmowania wniosków o dotacje z rządowego programu "Czyste Powietrze". Świętochłowice przystąpiły do tego programu jako tysięczna gmina w Polsce.

Skorzystać z rządowych pieniędzy mogą właściciele budynków mieszkalnych jednorodzinnych, ale także właściciele mieszkań w takich budynkach, pod warunkiem wyodrębnienia ich jako osobnej własności (z osobną księgą wieczystą).

Środki będzie można wykorzystać na wymianę starych źródeł ciepła na nowoczesne, takie które spełniają wysokie normy określone w programie. Można je również wydać na prace termomodernizacyjne. Do wzięcia 30 lub 37 tysięcy zł, w zależności od poziomu finansowania (podstawowy lub podwyższony).

Punkt Przyjmowania Wniosków Programu “Czyste Powietrze” obsługuje Biuro Ekologii Urzędu Miejskiego, którego pracownicy są dostępni pod nr tel. 32 349 18 80 oraz pod adresem e-mail: ego@swietochlowice.pl

Jak dotąd w całym programie przyznano już ponad 3,6 miliarda złotych i rozpatrzono ponad 200 tysięcy wniosków z całego kraju. 8 lutego 2021 roku w Świętochłowicach odbyła się specjalna uroczysta konferencja, w której udział wzięli Minister Klimatu i Środowiska, W trybie zdalnym Premier Mateusz Morawiecki, a także władze i przedstawiciele Świętochłowic oraz pracownicy ministerstwa. Podpisano wówczas stosowne porozumienie, dzięki któremu dziś właśnie rozpocząć mógł swoje funkcjonowanie punkt przyjmowania wniosków.

czytaj więcej:

Zielona

Świętochłowickie szkoły znów na zielono. W...

Mrm

Młodzieżowa Rada Miejska w Świętochłowicach...

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Krasickiego

Zainwestuj w Świętochłowicach. Kup sobie grunt...

Ssssss

Duże pieniądze dla Świętochłowic na likwidację...

Strategia

Trwają konsultacje w sprawie rozwoju...

DTŚ Świętochłowice

Dobre wieści w sprawie przetargu na zjazd z...