Co dalej z pracownikami Złotej Jesieni? Znamy przyczyny wprowadzonych zmian

Kilka dni temu w sieci pojawiły się informacje i zarzuty, dotyczące zmniejszenia wymiarów etatów części pracowników MDPS "Złota Jesień" w Lipinach. Niektórzy w tej sytuacji upatrywali działań na szkodę pracowników. Okazuje się, że to efekt zmian organizacyjnych w jednostce, które mają zwiększyć efektywność i jakość świadczonych usług. Na nasze pytania odpowiedziała dyrektor ośrodka - Monika Szewczyk

Złota jesien

Co było bezpośrednią przyczyną zmian tych umów?

W Miejskim Domu Pomocy Społecznej ,,Złota Jesień” został wprowadzony nowy regulamin organizacyjny, a co za tym idzie wprowadzane są zmiany organizacyjne. Głównym zadaniem procesu reorganizacji jest doprowadzenie do usprawnienia oraz polepszenia funkcjonowania Domu, tak aby to miało wymierne korzyści dla naszych mieszkańców.

Ile osób z personelu ta zmiana dotyczyła?

Zmiany dotyczą 11 pracowników w zakresie wysokości etatu, w tym 4 pracowników objęła zmiana stanowiskowa. Etaty zostały zmniejszone od 0,25 do 0,50.

Czy były tylko zmiany wymiaru etatu, czy również wypowiedzenia?

Jedna osoba ze względu na likwidacje stanowiska pracy pozostaje w okresie wypowiedzenia. Równocześnie z wręczeniem wypowiedzenia została jej przedstawiona propozycja pracy w naszym mieście na stanowisku równorzędnym. Pracownik ten w okresie trwania wypowiedzenia został również zwolniony z obowiązku świadczenia pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia. Wszystkim pracownikom, których dotknęły zmiany służę wsparciem i pomocą. Jednocześnie pozostaję w stałej współpracy z władzami miasta w celu ewentualnego znalezienia nowych miejsc pracy.

Co jest przyczyną przejścia placówki na catering zewnętrzny, w miejsce własnej kuchni?

Miejski Dom Pomocy Społecznej ,, Złota Jesień” nie będzie korzystał z cateringu zewnętrznego. W Domu nadal przygotowywać posiłki będą nam nasze panie kucharki oraz pomoce kuchenne. Jeśli chodzi o wyżywienie nadal będzie pyszne i domowe.

- Zmiany organizacyjne pozwolą na zachowanie kosztu utrzymania mieszkańca na tym samym poziomie przy jednoczesnym podniesieniu jakości świadczonych usług i pozwolą zwiększyć nacisk na rehabilitację społeczną - informuje dyrektor ośrodka, Monika Szewczyk

czytaj więcej:

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Świętochłowice zatrzymany kierowca

Jechał „na bani”. Był poszukiwany listem gończym

Świętochłowice Co się dzieje na ul Średniej

Co się dzieje na ulicy Średniej? Najemcy stracą mieszkania?

Świętochłowice remont Skałki

Brakuje pieniędzy na remont „Skałki” w Świętochłowicach

Świętochłowice policjanci u uchodźców

Dzielnicowi ze Świętochłowic odwiedzają uchodźców z Ukrainy