Co dalej z pracownikami Złotej Jesieni? Znamy przyczyny wprowadzonych zmian

Kilka dni temu w sieci pojawiły się informacje i zarzuty, dotyczące zmniejszenia wymiarów etatów części pracowników MDPS "Złota Jesień" w Lipinach. Niektórzy w tej sytuacji upatrywali działań na szkodę pracowników. Okazuje się, że to efekt zmian organizacyjnych w jednostce, które mają zwiększyć efektywność i jakość świadczonych usług. Na nasze pytania odpowiedziała dyrektor ośrodka - Monika Szewczyk

Złota jesien

Co było bezpośrednią przyczyną zmian tych umów?

W Miejskim Domu Pomocy Społecznej ,,Złota Jesień” został wprowadzony nowy regulamin organizacyjny, a co za tym idzie wprowadzane są zmiany organizacyjne. Głównym zadaniem procesu reorganizacji jest doprowadzenie do usprawnienia oraz polepszenia funkcjonowania Domu, tak aby to miało wymierne korzyści dla naszych mieszkańców.

Ile osób z personelu ta zmiana dotyczyła?

Zmiany dotyczą 11 pracowników w zakresie wysokości etatu, w tym 4 pracowników objęła zmiana stanowiskowa. Etaty zostały zmniejszone od 0,25 do 0,50.

Czy były tylko zmiany wymiaru etatu, czy również wypowiedzenia?

Jedna osoba ze względu na likwidacje stanowiska pracy pozostaje w okresie wypowiedzenia. Równocześnie z wręczeniem wypowiedzenia została jej przedstawiona propozycja pracy w naszym mieście na stanowisku równorzędnym. Pracownik ten w okresie trwania wypowiedzenia został również zwolniony z obowiązku świadczenia pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia. Wszystkim pracownikom, których dotknęły zmiany służę wsparciem i pomocą. Jednocześnie pozostaję w stałej współpracy z władzami miasta w celu ewentualnego znalezienia nowych miejsc pracy.

Co jest przyczyną przejścia placówki na catering zewnętrzny, w miejsce własnej kuchni?

Miejski Dom Pomocy Społecznej ,, Złota Jesień” nie będzie korzystał z cateringu zewnętrznego. W Domu nadal przygotowywać posiłki będą nam nasze panie kucharki oraz pomoce kuchenne. Jeśli chodzi o wyżywienie nadal będzie pyszne i domowe.

- Zmiany organizacyjne pozwolą na zachowanie kosztu utrzymania mieszkańca na tym samym poziomie przy jednoczesnym podniesieniu jakości świadczonych usług i pozwolą zwiększyć nacisk na rehabilitację społeczną - informuje dyrektor ośrodka, Monika Szewczyk