Co z dzierżawą ogródków na "banie" w Lipinach? Prezydent zmienia miejsce spotkania!

Fot. Świony.Net (Youtube)
Ogródki

Kilkanaście dni temu Świętochłowice obiegły informacje, zgodnie z którymi wypowiedzenia dzierżawy ogródków mieli dostać dzierżawiący je w Lipinach mieszkańcy. Chodzi o teren przy tzw. "Banie" znajdujący się przy starych torach kolejowych w północnej części dzielnicy. Sprawa wywołała poruszenie i medialny szum, zaś na jutro w tej sprawie spotkanie z mieszkańcami zwołał prezydent Świętochłowic.

Materiał wideo dotyczący tej sytuacji nagrał internetowy kanał Świony.Net. Zgromadzeni na terenie kompleksu ogródków mieszkańcy informowali, że części dzierżawców nie przedłużono umów z powodu zmiany studium zagospodarowania przestrzennego. Na miejscu zjawił się również były prezydent Świętochłowic, Dawid Kostempski, który zaproponował swoją pomoc w napisaniu petycji do prezydenta o zachowanie tych terenów, jak również spotkanie z wojewódzkimi władzami ROD, podczas którego użytkownicy będą mogli uzyskać informacje na temat możliwości zrzeszenia w tych strukturach.

Do sprawy odniósł się prezydent Świętochłowic Daniel Beger, który zwołał w tej sprawie specjalne spotkanie. Odbędzie się ono w środę 20 października 2021 r. o godzinie 17:00 w siedzibie Centrum Integracji Społecznej przy ul. Sądowej 1 w Świętochłowicach - Lipinach.

EDYCJA: Zmiana miejsca spotkania!

W środę 20 października, na 4 godziny przed spotkaniem zmieniono niespodziewanie miejsce spotkania. Na stronie Urzędu Miejskiego pojawiła się informacja, że nowe miejsce to lipińska "GROTA".

Zaproszenie na spotkanie zostało wystosowane do użytkowników ogródków działkowych, radnych Rady Miejskiej w Świętochłowicach, a także do obecnego wcześniej na spotkaniu z mieszkańcami Dawida Kostempskiego.

O przebiegu tej sprawy będziemy informować na bieżąco.

czytaj więcej:

Pszok

Nowy PSZOK w centrum Świętochłowic dostępny dla mieszkańców

2 grudnia Komisja Europejska ma dać Polsce wstępną odpowiedź w sprawie umowy społecznej

Górnictwo. Czerkawski: Liczę, że zapali się zielone światło

Brama zgoda

Gorzkie słowa do prezydenta Świętochłowic, Chodzi o Zgodę

BO Świętochłowice wyniki

„Żużlowy projekt” wygrał w Budżecie Obywatelskim na rok 2022

Cover nudelkula

Nudelkula to nowe bistro na kulinarnej mapie Świętochłowic

Wycinka Śląska Świętochłowice

Wycinka drzew w Świętochłowicach od przyszłego tygodnia

236183068 2976886682584179 354381549665630984 n

Kolejny brzydki budynek w Świętochłowicach odzyskuje blask