Co z nowymi boiskami na Skałce? Miały być gotowe ponad pół roku temu!

Umowę na budowę i modernizację boisk na terenie OSiR Skałka w Świętochłowicach podpisano w marcu ubiegłego roku. Inwestycja miała się zakończyć ponad pół roku temu, ale od kilku miesięcy na placu budowy nic się nie dzieje. Co dalej?

fot. Łukasz Respondek
Co z nowymi boiskami na Skałce Miały być gotowe ponad pół roku temu

Inwestycja na świętochłowickiej Skałce warta jest blisko 7,5 mln zł i obejmuje m.in. budowę pełnowymiarowego boiska z trawy sztucznej, przebudowę boiska treningowego z trawy naturalnej, wymianę nawierzchni boiska “Orlik” i budowę budynku zaplecza sanitarno-szatniowego. Umowę na realizację tego zadania podpisano w marcu 2022 roku z firmą Serwis-Rozwój z Katowic. Prace miały się zakończyć w ciągu 8 miesięcy.

- Jak wiadomo dotychczasowy wykonawca z powodu własnych wewnętrznych problemów nie był w stanie kontynuować inwestycji i od kilku miesięcy nic tam się nie dzieje – mówi Łukasz Respondek, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Świętochłowicach.

Będzie przetarg na dokończenie inwestycji

Wiceprzewodniczący Respondek o losy tej inwestycji zapytał w interpelacji władze miasta. Sławomir Pośpiech, zastępca prezydenta Świętochłowic, poinformował, że obecnie trwa proces przygotowania i przeprowadzenia przetargu na dokończenie prac.

- Jeżeli proces przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia będzie przebiegał bez komplikacji, zawarcie umowy na wykonanie robót budowlanych, związanych z dokończeniem zadania inwestycyjnego oraz rozpoczęcie robót, będzie możliwe w pierwszej połowie sierpnia – podał wiceprezydent Pośpiech.

Nowy wykonawca będzie musiał m.in. dokończyć pełnowymiarowe boisko z trawy sztucznej, dokończyć nawierzchnię boiska treningowego z trawy naturalnej oraz wymianę nawierzchni „Orlika", a także dokończyć budowę infrastruktury towarzyszącej. Jeżeli teraz wszystko pójdzie zgodnie z planem, to z nowych obiektów będzie można korzystać w pierwszym kwartale 2024 r.

Świętochłowice Skałka modernizacja

Może Cię zainteresować:

Podpisano umowę na modernizację i budowę boisk na "Skałce"

Autor: Redakcja NGS24

17/03/2022

Oczyszczono oczko wodne na osiedlu Brzezina w Świętochłowicach

Może Cię zainteresować:

Oczyszczono oczko wodne na osiedlu Brzezina w Świętochłowicach

Autor: Redakcja NGS24

25/07/2023