Cyprian Wieczorek ze Świętochłowic zadebiutuje w zawodowym MMA. Zobacz wywiad!

Młody zawodnik z naszego miasta, zdobywca nagrody Heraklesa MMA amatorów i to dwukrotnie zadebiutuje wreszcie w zawodowym gronie. Pierwszą walkę stoczy z rówieśnikiem - Patrykiem Likusem, dla którego to również jest debiut. Obaj mają zaledwie po 18 lat i apetyt na duże sukcesy w zawodowym oktagonie. Co ciekawe, Cyprian walczył już ze swoim przeciwnikiem i już raz wygrał. Czy sytuacja powtórzy się podczas zawodowego debiutu? Trzymamy za to mocno kciuki. Jego trenerem jest Krzysztof Kiełkowski - również świętochłowiczanin.

Cyprian

- Jestem pewny swojej formy fizycznej, zobaczymy jak to wszystko wyjdzie, bo to jednak trochę się różni od amatorstwa, aczkolwiek jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność, także jestem spokojny - tak młody zawodnik określił stan swoich przygotowań w wywiadzie dla IntheCage.pl. Cały wywiad znajduje się w załączonym materiale wideo.

W środowisku mówi się, że debiut Cypriana jest jednym z najbardziej wyczekiwanych debiutów dotychczasowych amatorów, podkreślają to również media. Na razie zawodnik podpisał już dwa zawodowe kontrakty, jeden z KSW a drugi z Armia Fight Night. Jego walka otworzy 59. Galę KSW w Łodzi, która odbędzie się w sobotę 20 marca. Cyprian walczy w kategorii 66 kilogramów.