Czy w Świętochłowicach stanie maszt z biało-czerwoną flagą? Inicjatywa należy do mieszkańców

Ruszył projekt „Pod biało-czerwoną”, który zakłada sfinansowania przez rząd zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce. Inicjatywa należy do mieszkańców, a żeby taki projekt został zrealizowany w Świętochłowicach potrzeba co najmniej 500 głosów poparcia.

Fana2

Żeby wziąć udział w akcji należy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online na stronie projektu „Pod biało-czerwoną”. Należy tam wypełnić ankietę, w której można wskazać swoją miejscowość. Żeby maszt z biało-czerwoną flagą stanął w Świętochłowicach potrzeba co najmniej pół tysiąca głosów.

- „Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami – czytamy w opisie projektu.

Wyniki głosowania i lista gmin objętych projektem zostaną ogłoszone 29 listopada. W trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców, przewidywany jest udział Mateusza Morawieckiego w uroczystości zawieszenia flagi na maszcie.

fot. gov.pl

czytaj więcej:

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Skalka

Skałka stroi się na Wielkanoc, a jarmark...

Zimm

Lipiny pod obserwacją. Rusza test nowego...

Policja

Znaleziono telewizor i telefon. Czy...

Policja

Zmiana na stanowisku Komendanta Miejskiego...