Daniel Beger bez wotum zaufania, ale z absolutorium

Prezydent Świętochłowic najważniejsze głosowania w roku ma już za sobą. W poniedziałek, 13 czerwca 2022 r., odbyła się tzw. sesja absolutoryjna Rady Miejskiej. Daniel Beger po raz drugi z rzędu nie uzyskał od radnych wotum zaufania, dostał jednak absolutorium za wykonanie budżetu w 2021 roku.

fot. FB/Daniel Beger - Prezydent Świętochłowic
Daniel Beger prezydent Świętochłowic

Projekt uchwały w sprawie absolutorium nie budził wątpliwości radnych. Rok 2021 był rekordowy jeżeli chodzi o budżet Świętochłowic. Wpływ na to miały m.in. ogromne środki finansowe, które popłynęły do miasta z różnych rządowych funduszy. Nie dziwi więc decyzja radnych, którzy poparli uchwałę i 14 głosami „za” udzielili Danielowi Begerowi absolutorium.

Były wiceprezydent o absolutorium dla prezydenta

W mediach społecznościowych odniósł się do tego były wiceprezydent miasta, Adam Trzebinczyk. Pogratulował on zespołowi urzędników realizującemu ubiegłoroczny budżet.

- To dobra decyzja Rady Miejskiej i rzeczywiście inaczej być nie powinno – czytamy we wpisie byłego wiceprezydenta.

Adam Trzebinczyk zaznaczył, że to absolutorium jest dowodem uznania dla całego zespołu i dodał, że cieszy się „z możliwości własnej pracy w tej grupie przez cały 2021 rok”. Przypomniał też, że Świętochłowice dostały szansę na „odbicie się od dna” dzięki temu, że Daniel Beger „otrzymał zaufanie władz krajowych i regionalnych, a także parlamentarzystów”. I dodał, że ta współpraca już się zakończyła.

Daniel Beger skupił się na wotum zaufania, którego nie dostał

Prezydent Daniel Beger o udzieleniu mu absolutorium nie napisał zbyt wiele. Nie zamieścił również żadnych podziękowań. Skupił się na wotum zaufania, którego nie dostał. W mediach społecznościowych stwierdził, że nie będzie marionetką w ręku radnych.

Swój wpis podsumował cytatem ze Stanisława Lema - Gdyby ludzie od jaskiniowej epoki robili tylko to, co wyglądało na możliwe, do dzisiaj siedzieliby w jaskiniach. Prezydent stwierdził, że jeśli komuś w jaskini jest dobrze, to niech tam zostanie. Tylko kto ma tam zostać?

Daniel Beger

Może Cię zainteresować:

Prezydent Daniel Beger bez wotum zaufania po raz drugi. To początek końca jego rządów?

Autor: Redakcja NGS24

13/06/2022