Daniel Beger poza Radą Nadzorczą Parku Śląskiego. To była krótka przygoda

Jest potwierdzenie zakończenia przygody prezydenta Świętochłowic Daniela Begera z Radą Nadzorczą Parku Śląskiego. Prezydent Świętochłowic zrezygnował z tego stanowiska zaledwie po 4 miesiącach. Ogłosił to sam, na Twitterze.

Fot. Oficjalna strona prezydenta Świętochłowic
Daniel Beger - Prezydent Świętochłowic

Obecność w Radzie Nadzorczej kluczowej w regionie instytucji to duża nobilitacja, ale zarazem ogromna odpowiedzialność - zwłaszcza, że Park Śląski czekają w najbliższych miesiącach rekordowe inwestycje. Obecność prezydenta Begera w Parku Śląskim miała dać wiele również i Świętochłowicom.

To chociażby możliwa implementacja w naszym mieście dobrych praktyk i rozwiązań, które z powodzeniem wdrażane są największym polskim parku. To miała być również szansa na wspólne projekty, które wraz z Parkiem Śląskim mogłyby realizować świętochłowickie instytucje, jak np. OSIR Skałka. Możliwości do współpracy było wiele.

Tymczasem jednak prezydent z udziału w tej radzie zrezygnował. Powodów rezygnacji do wiadomości publicznej jednak nie podał. W mediach społecznościowych od jakiegoś czasu da się zauważyć opinie wskazujące, że gwałtownemu ochłodzeniu uległy relacje prezydenta Świętochłowic z władzami regionu. Póki co jednak, ani jedna, ani druga strona nie wydała w tej sprawie żadnych oficjalnych informacji.

Dziękuję Właścicielowi, Zarządowi Spółki oraz pozostałym członkom Rady za cztery miesiące wspólnej pracy - napisał na Twitterze na zakończenie Prezydent Świętochłowic.

Źródło: https://twitter.com/d_beger

czytaj więcej:

Sławomir Pośpiech i Daniel Beger

Veni, vidi, vici! Sławomir Pośpiech jak Juliusz Cezar?

Jacek Kamiński

Zmiana w miejskich spółkach. MPGK i MPUK mają nowego szefa

Bartosz karcz

Bartosz Karcz: Miasto nie ma dzisiaj prawdziwego gospodarza

AR 210219505

Parlamentarzyści ze Świętochłowic. Czy jeszcze kiedyś będą?

Sesja

Znamy program obrad na kolejną sesję Rady...

9b8bb3eb74bd3cd97bb3679c60950d61 XL

O zmianach klimatycznych bez ideologii i emocji

7884581148e30ccb73a24dfa45b62e09 XL

Krajobraz po wyborczej bitwie