Daniel Beger poza Radą Nadzorczą Parku Śląskiego. To była krótka przygoda

Jest potwierdzenie zakończenia przygody prezydenta Świętochłowic Daniela Begera z Radą Nadzorczą Parku Śląskiego. Prezydent Świętochłowic zrezygnował z tego stanowiska zaledwie po 4 miesiącach. Ogłosił to sam, na Twitterze.

Fot. Oficjalna strona prezydenta Świętochłowic
Daniel Beger - Prezydent Świętochłowic

Obecność w Radzie Nadzorczej kluczowej w regionie instytucji to duża nobilitacja, ale zarazem ogromna odpowiedzialność - zwłaszcza, że Park Śląski czekają w najbliższych miesiącach rekordowe inwestycje. Obecność prezydenta Begera w Parku Śląskim miała dać wiele również i Świętochłowicom.

To chociażby możliwa implementacja w naszym mieście dobrych praktyk i rozwiązań, które z powodzeniem wdrażane są największym polskim parku. To miała być również szansa na wspólne projekty, które wraz z Parkiem Śląskim mogłyby realizować świętochłowickie instytucje, jak np. OSIR Skałka. Możliwości do współpracy było wiele.

Tymczasem jednak prezydent z udziału w tej radzie zrezygnował. Powodów rezygnacji do wiadomości publicznej jednak nie podał. W mediach społecznościowych od jakiegoś czasu da się zauważyć opinie wskazujące, że gwałtownemu ochłodzeniu uległy relacje prezydenta Świętochłowic z władzami regionu. Póki co jednak, ani jedna, ani druga strona nie wydała w tej sprawie żadnych oficjalnych informacji.

Dziękuję Właścicielowi, Zarządowi Spółki oraz pozostałym członkom Rady za cztery miesiące wspólnej pracy - napisał na Twitterze na zakończenie Prezydent Świętochłowic.

Źródło: https://twitter.com/d_beger

czytaj więcej:

Otwarte Świętochłowice

Dawid Kostempski nie dostanie lokalu od miasta

Jacek Karnowski (prezydent Sopotu), Jacek Sutryk (prezydent Wrocławia) i Arkadiusz Checiński (prezydent Sosnowca)

„Tak dla Polski!”: samorządowcy budują nową polityczną siłę

6d 9179

Dawid Kostempski: Władze straciły kontakt z bazą. To powrót?

Sesja Rady Miejskiej

Prezydent z absolutorium, Bartosz Karcz z dużym niesmakiem

Daniel Beger - Prezydent Świętochłowic

Prezydent o półmetku kadencji. Świętochłowice...

Duda i trzaskowski w 2 turze

Sondażowe wyniki wyborów: będzie druga tura

00c636e00bee0ba03b364841363f738b XL

(Nie)sportowe cięcie kasy