Defibrylator w DPS „Złota Jesień” w Świętochłowicach

Do Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Świętochłowicach trafił przenośny defibrylator (AED) i torba medyczna – poinformował świętochłowicki magistrat. Sprzęt został kupiony w ramach ubiegłorocznego Świętochłowickiego Budżetu Obywatelskiego.

Zakup sprzętu ratującego życie to pomysł świętochłowickiego stowarzyszenie „Gryfny Patrol”. Zgłosili taki projekt do Świętochłowickiego Budżetu Obywatelskiego, a mieszkańcy miasta poparli ten pomysł w głosowaniu.

Przenośny defibrylator trafił do Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień”, który mieści się przy ul. Emanuela Imieli 12 w świętochłowickich Lipinach.

Szkolenia z obsługi defibrylatora

W ramach projektu z budżetu obywatelskiego członkowie „Gryfnego Patrolu” przeszli także szkolenie KPP (Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy) i teraz będą szkolić mieszkańców dzielnicy.

- Defibrylator AED to automatyczny zewnętrzny defibrylator mający na celu przywrócenie i monitorowanie prawidłowej akcji serca. Dzięki jego zaawansowanej budowie, poleceniom graficznym i głosowym, każda osoba bez wykształcenia medycznego przeprowadzi procedurę bezpiecznej defibrylacji w zatrzymaniu krążenia - członkowie „Gryfnego Patrolu” podkreślili w opisie swojego projektu.

Bezpłatne szkolenia z obsługi defibrylatora AED będą się odbywać w każdą środę (godz. 16.00) i sobotę (godz. 12.00) w CKŚ „Grota” przy ul. Chorzowskiej 73 w Lipinach.

Spotkanie w sprawie domków fińskich

Może Cię zainteresować:

Co dalej z domkami fińskimi? W mieście trwają konsultacje społeczne

Autor: Aleksandra Szlęzak

09/11/2022

Lipiny kościół św Augustyna

Może Cię zainteresować:

150 lat św. Augustyna w Lipinach

Autor: Redakcja NGS24

11/10/2022