Dlaczego wycięto drzewa przy ul. Bytomskiej?

Przy ul. Bytomskiej w Świętochłowicach wycięto kilkadziesiąt drzew. Wielu mieszkańców naszego miasta zaniepokoiły te działania. Okazuje się, że są one zgodne z planem przebudowy tej ulicy, przygotowanym jeszcze w poprzedniej kadencji samorządu.

Drzew bytomska

Wycinka drzew związana jest z przebudową ul. Bytomskiej

Jak informuje świętochłowicki Urząd Miejski wycinka drzew na ul. Bytomskiej przeprowadzona została na podstawie inwentaryzacji ze stycznia 2018 r. i związana jest z decyzją o przebudowie tej ulicy z września 2018 r.

- Działania zostały podjęte teraz, w reakcji na wyniki przeprowadzonej inwentaryzacji oraz zgłoszenia mieszkańców związane ze złym stanem fitosanitarnym topoli rosnących przy ulicy Bytomskiej – informuje strona Rzecznik Prasowy Świętochłowice.

Drzewa przy ul. Bytomskiej zagrażały przechodniom i samochodom

Jak dodaje przedstawiciel świętochłowickiego magistratu szczególnie na odcinku od cmentarza do ul. Ślęzan były obumarłe i pochylone w kierunku jezdni. Stanowiło to zagrożenie dla przechodniów, jak i do przejeżdżających przez ul. Bytomską samochodów.

- Dowodem na to było niedawne zdarzenie, kiedy to jedna z dużych gałęzi spadła na samochód osobowy, powodując jego uszkodzenie – podkreśla rzecznik.

Drzewa blokowały także światło z ulicznych latarni, a ich przerośnięte korzenie utrudniały bezpieczne poruszanie się po chodniku. W sumie wycięto kilkadziesiąt drzew, ale jak zapowiada świętochłowicki magistrat w zamian będą nasadzenia zastępcze.

Kiedy ruszy przebudowa ul. Bytomskiej?

O tym, że przebudowa ul. Bytomskiej w Świętochłowicach jest konieczne nie trzeba nikogo przekonywać. Jej przedłużeniem jest wyremontowana 10 lat temu ul. Łagiewnicka w Bytomiu i nie trzeba nawet patrzeć na znaki, by się zorientować, że minęliśmy granicę miasta. Przebudowa ul. Bytomskiej była obiecywana jeszcze w poprzedniej kadencji świętochłowickiego samorządu i jest inwestycją wpisaną do Wieloletniej Prognozy Finansowej miasta. Jak podkreśla rzecznik prasowy świętochłowickiego magistratu termin jej realizacji uzależniony jest jedynie od pozyskania środków z Funduszu Dróg Samorządowych.

czytaj więcej:

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

DTŚ Świętochłowice

Dobre wieści w sprawie przetargu na zjazd z...

Burdel

Kolejna świętochłowicka szkoła zmienia swoje...

Muzeum

Muzeum Powstań Śląskich: W setną rocznicę III...

Pocsk

W stawie Wąwóz znaleziono pocisk...

Pies

Nowe zasady wyprowadzania psów. Grożą nam...

Skate

Ruszyło głosowanie na projekty do Budżetu...