Do centrum Kultury Śląskiej wraca publiczność. Na pierwszy ogień TANGO!

Kochamy muzykę, kochamy tango! - to pierwszy koncert z udziałem publiczności w Centrum Kultury w Świętochłowicach po zniesieniu części rządowych obostrzeń. Już 4 marca czeka nas wspaniała muzyczna uczta w rytmie tango, z udziałem Bandonegro - światowej klasy orkiestry tangowej!

Bandonegro

Powszechnie uważana jest za najlepszy europejski zespół tanga młodego pokolenia i wschodzące gwiazdy muzyki tanga. Ci polscy muzycy podbili serca słuchaczy na całym świecie nowym spojrzeniem na tanga, łącząc tradycję z nowoczesnością. Ich wyjątkowe pomysły muzyczne, pasja i doskonałe wyczucie stylu sprawiły, że występują na największych światowych festiwalach.

Ich przygoda zaczęła się w wieku 15 lat, wygrywając prestiżowy konkurs „Pif Castelfidardo” we Włoszech (kategoria Nuevo Tango), rok później nagrali swój debiutancki album „Tango Nuevo Astora Piazzolli”, który zaskoczył polskich muzykologów, krytyków i publicystów muzycznych.

W 2016 roku zespół pojawił się na polskiej scenie muzycznej, łącząc tango z elementami jazzu i rocka. Zaowocowało to wspólnymi koncertami z polskimi gwiazdami: Edytą Górniak, Andrzejem Piasecznym czy Marylą Rodowicz. W maju 2016 r. Wzięli udział w ogólnopolskiej trasie koncertowej „Atmasfera", grając 16 koncertów w największych salach koncertowych. W grudniu 2017 wydali drugi album „Tanchestron", co zaowocowało intensywną działalnością koncertową zespołu w całej Europie.

Występowali na czołowych międzynarodowych festiwalach tanga w Polsce i za granicą w: Argentynie, Niemczech, Holandii, Włoszech, Francji, Szwajcarii, Danii, Szwecji czy Norwegii. Współpracowali z wybitnymi gwiazdami tanga: Fernando Suárez Paz (Astor Piazzolla Quintet), José Colángelo, Nelson Pino, Roberto Siri, Nito i Elba Garcia, Los Totis czy Maria Ines Bogado i Roberto Zuccarino.

W styczniu i lutym 2019 zespół wystąpił podczas trasy koncertowej w argentyńskim Buenos Aires. Muzycy wzbudzili gromkie brawa publiczności, występując w kultowych klubach oraz podczas prestiżowego festiwalu Argentina Tango Salon . Znane legendy tanga i rodowici Argentyńczycy zgromadzeni w Salon Canning, La Viruta czy Bilongon nie mogli powstrzymać podziwu dla brzmienia zespołu.

Tango Gallo Ciego w wykonaniu Bandonegro zostało zaprezentowane podczas finału Światowego Turnieju Tańca Tango - największej imprezy tango na świecie. W czerwcu 2019 roku zespół wydał trzeci album „Hola Astor", łączący tango z elementami jazzu i rocka, który został okrzyknięty przez publicystów muzycznych prawdziwą rewolucją w muzyce tanga.

W październiku 2020 roku czwarty album „Tangostoria" ukazał się nakładem prestiżowego wydawnictwa DUX.

Bilety na koncert w cenie 10 zł.

O wydarzeniu szczegółowo przeczytasz TUTAJ

czytaj więcej:

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Policjanci ze Świętochłowic uratowali 90 latka

Policjanci ze Świętochłowic uratowali 90-latka

Zmiana lokalizacji lokali wyborczych w Świętochłowicach

Zmiana lokalizacji lokali wyborczych w Świętochłowicach

KO sejm

Budka, Rosa, Król na czele katowickiej listy KO do Sejmu

Żużel wraca na Skałkę Rusza sprzedaż biletów na zawody Nice Cup w Świętochłowicach

Sprzedaż biletów na zawody Nice Cup w Świętochłowicach