Doktor Primo i wielko haja o insygnia

To pierwszy w historii akademicki serial science fiction, który jest efektem dwóch lat pracy zespołu składającego się z pracowników uczelni, studentów, aktorów, statystów i współpracujących z nami filmowców. Serialowi antagoniści to dobrze znany Doktor Primo – dobry duch Uniwersytetu Śląskiego, który związany jest między innymi ze Śląskim Festiwalem Nauki KATOWICE – oraz jego zły brat bliźniak Inżynier Secundo.

Primo800

Zwaśnieni bracia walczą ze sobą o rektorskie insygnia, które mają dać władzę nad uniwersytetem. W tym celu wyruszają w podróż po uczelnianych laboratoriach oraz zakamarkach, o których istnieniu wiedzą tylko nieliczni. Co więcej, konieczną stanie się także wyprawa w przeszłość – zmiany dokonane w przeszłości Uniwersytetu Śląskiego mają przecież znaczenie dla jego teraźniejszości…

Serial, którego głównym bohaterem jest Doktor Primo, to kolejna propozycja spędzenia wolnego czasu w trudnym okresie walki z koronawirusem. Właśnie teraz potrzebny jest nam dobry duch uczelni, który daje nam nadzieję na pokonanie przeciwności losu. „Doktor Primo i wielko haja o insygnia” to przykład kina offowego, zrealizowanego z użyciem dostępnych nam środków, z przymrużeniem oka i dużą dozą humoru (często absurdalnego), którego bardzo potrzebujemy. Czy nikczemny plan Inżyniera Secundo się powiedzie? Czy Doktor Primo odnajdzie prawdziwe rektorskie insygnia? Kto stoi za buntem w kopalni bitcoinów? Dlaczego królowa nauk straciła rozum? Kim jest Arcypedel? Mamy nadzieję, że cała społeczność akademicka i nie tylko zechce poszukiwać odpowiedzi na te pytania, oglądając nasz serial.

Zachęcamy Państwa do oglądania produkcji, której dwa odcinki udostępniamy już teraz. Pozostałe cztery zostaną udostępnione w kolejnych tygodniach. Po wyemitowaniu wszystkich zaprezentowana zostanie także wersja pełnometrażowa.

Serial na: https://www.youtube.com/playlist?list=PL74e9uLPtEwO5r7mNt4qBOM-VM2uy9x5C